У Польщі від непорядного роботодавця постраждало 300 працівників з України (фото)

Працівники з України надіслали анонімний лист до польської асоціації «Stop Nieuczciwym Pracodawcom», в якому просили про допомогу. Як повідомляє Yavp.pl з посиланням на money.pl.

Зазначається, що приблизно 200–300 будівельників, які працювали на будівництві найбільшого готелю в Польщі в Поберові (Західнопоморське воєводство) постраждали від непорядного роботодавця.

Усі вони з України. На роботу їх запросив співвітчизник. За його послуги заплатили по 100 злотих, які він обіцяв повернути. Крім того, всі працівники зробили тест на коронавірус. Заплатили по 140 злотих з власної кишені, які їм теж мали віддати.

Як згодом вияснили ситуацію, один з будівельників показав 70 злотих, саме скільки йому вдалося заробити за 10 днів. Чому так мало? Бо вирахували за приїзд 500 злотих, за житло — 80 та 200 злотих аванс.

За вживання алкоголю вирахували 500 злотих. Другому працівникові вдалося заробити 300 злотих. З його рахунку теж списали 500 злотих штрафу за вживання алкоголю та 500 злотих за приїзд. Жодного трудового договору, жодних внесків до ZUS (прим. — «Управління соціального страхування». Це державний орган в Польщі, який відповідає за пенсійне та медичне страхування. ZUS займається збором, обігом та виплатою грошових коштів і, зокрема, відповідає за виплати).

Директор готелю заперечує, що працівники могли працювати нелегально. Але чи вдасться будівельникам отримати свої зароблені кошти, поки що невідомо.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!