У притулку “Домажир” розповіли про стан нової ведмедиці

У притулку “Домажир” тиждень тому оселилася нова сімнадцятирічна ведмедиця — Марта. Вона народилася у неволі і виступала в цирку, а останні кілька років жила на території ресторанного комплексу на Стрийщині. Про те як проходить адаптація Марти  розповіла менеджерка з маркетингу ведмежого притулку Ольга Федорів, пише “Суспільне”.

За словами Ольги Федорів, ведмедиця продовжує звикати до нових умов. Через стресові умови життя у неї діагностували відхилення:

“У ведмедиці — стереотипія. Це хвороба, коли ведмідь стресуючи, виконує одні і ті самі рухи з колишнього життя”.

Ведмедиця вже пройшла експрес-огляд у ветеринара.

“Марту ми ще будемо додатково обстежувати. В неї поганий стан зубів. Це потребує додаткової уваги. Також стереотипія може мати тяжкі наслідки — це артрити, артрози”, — каже керівниця з догляду за тваринами ведмежого притулку “Домажир” Наталія Галайко.

Через неправильне харчування Марта має завелику вагу, тож зараз для неї розробили спеціальний раціон. Також у просторому вольєрі ведмедиця зможе більше рухатися, що теж посприяє зниженню ваги. Наразі їй найбільше подобається плавати в басейні.

Загалом у притулку живе 29 тварин. Серед них — четверо ведмежат.

Додамо, що сьогодні, 7 вересня,  “Домажирі” побільшало й туристичних локацій.  Відкрили новий маршрут для відвідувачів. Стежка протяжністю півкілометра веде до чотирьох нових лісових вольєрів. Там оселили 8 ведмедів — Ласку та Мішу, Лео та Меланку, Дашу та Лелю, Фрола та Фросю. Раніше вони жили в менших — адаптаційних вольєрах.

“Коли ми говоримо про вольєр — це приблизно площа від гектара до півтора. Кожен вольєр має ставок з підведеною водою. Він сполучений з ведмежими будинками. У нас принцип: одна тварина — один бокс. Також ми багато працюємо над збагаченням наших ведмедів: придумуємо їм різні іграшки, щоб вони могли бути активними на своїй території”, — каже директор ведмежого притулку Ігор Николин.

Нагадаємо, що з 3 серпня в притулку для ведмедів “Домажир”, що на Львівщині, оселилася нова ведмедиця.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!