У Самборі руйнуть хрести на місці розстрілів бійців УПА (відео, фото)

Опубліковано 21 Серпня 2019 о 14:35

У Самборі, що на Львівщині, руйнуть хрести, які були встановленні на місці розстрілів членів УПА.

Про це повідомляє “Варта1”.

Наразі, вже повалили один хрест, а о 15:00 год. збираються руйнувати другий. За попередніми даними, хрести руйнують представники організації “Автономний опір”.

Водночас, місцевий активіст руслан Поливко розповів журналістам видання “Вголос”, що меморіальні хрести розміщені поруч з єврейським кладовищем, а єврейська громада хоче впорядкувати свої поховання та демонтує християнські символи.

 Інцидент стався вчора. Тут, на кладовищі, крім євреїв, розстріляні ще християни — 17 хлопців від ОУН, українці, котрі переховували євреїв та італійці, котрі відмовились вбивати людей. Тобто на цьому місці є спільне поховання. Євреї хочуть впорядкувати це кладовище і ми не проти. Але тут роками стояли три хрести і вчора була спроба їх зняти і один таки вдалось. Проте на цьому місці ми сьогодні відкриємо уже бетонний хрест із меморіальною таблицею. Зараз ми побоюємось, що місцеві євреї познімають християнські хрести, а це ж наша пам’ять. І тому ми перебуваємо на кладовищі, щоб не відбулось ніяких демонтажів”, — пояснив Руслан Поливко.

За нашими даними, дозвіл на руйнацію християнських святинь, видали заступники мера Самбора.

Станом на цю годину, відомо, що по домовленості з громадою металевий хрест зняли, а замість нього можуть поставити стелу з іменами загиблих воїнів УПА. Хоча спочатку планувалося, що ці всі 3 хрести перенесуть на цвинтар. 

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!

 

 

СТЕЖТЕ ЗА ОПЕРАТИВНИМИ НОВИНАМИ У TELEGRAM ТА INSTAGRAM