У тернопільському коледжі зафіксували спалах кору: недуга вразила 16 осіб

Опубліковано 12 Квітня 2019 о 16:55

У Тернополі на кір захворіло шістнадцять студентів. Черговий спалах цього захворювання виявили у місцевому технічному коледжі. Як повідомили в обласному лабораторному центрі, десятьох осіб госпіталізували. Про це сьогодні сповістило місцеве видання “Терноград”.

Ситуація з кором на Тернопільщині неблагополучна, — стверджує лікар-епідеміолог Марія Павельєва. За її словами, в регіоні залишається діючими близько десяти спалахів цього захворювання. А загалом, від початку року, цю недугу підхопило понад дві тисячі краян. В Україні цьогорічна кількість хворих на кір сягнула 20 тисяч. Це більше, ніж в усій Європі, — повідомляє Міністерство охорони здоров’я.

Причина масового захворювання на кір у низькому рівні колективного імунітету, — додає Марія Павельєва. Відтак, на Тернопільщині нові випадки кору реєструють чи не щодня.

«За даними моніторингу інфекційної захворюваності, проведеного фахівцями Державної установи «Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України», в області 10 квітня 2019 року, за первинними терміновими повідомленнями, зареєстровано 72 випадки інфекційних захворювань, з них: на кір — 31 випадок. Єдиний надійний захист від кору — щеплення. Відтак, ми рекомендуємо обов’язково пройти цю процедуру насамперед тим особам, які в групі ризику».

Перші ознаки кору нагадують застуду. Це підвищена температура тіла, нежить, кашель, пізніше з’являється висипка, — кажуть лікарі. Кір страшний наслідками. Адже тільки минулого року від недуги померло 14 українців, десятеро із них — діти. Летальні випадки зафіксовані і цьогоріч.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!

 

 

СТЕЖТЕ ЗА ОПЕРАТИВНИМИ НОВИНАМИ У TELEGRAM ТА INSTAGRAM