У Верховній Раді пропонують карати не лише водіїв, а й пішоходів, з вини яких стається аварія

Вчора, 30.04.2019 р., у Верховній Раді України один з депутатів запропонував законопроект, який передбачає покарання не тільки водіям, а й пішоходам, з вини яких сталася аварія з летальним результатом. Про це повідомляє депутат львівської міської ради, Ігор Зінкевич на свої сторінці у “Facebook”.

Автор закопроекту Ігор Лапін, спирається на статистику: «За минулий рік відбулося мінімум півтисячі наїздів на людей, які переходили дорогу в недозволених місцях».

“Сама ідея закону я вважаю правильна, так як ми бачимо «окремих» пішоходів, які безвідповідально ставляться до власного життя. Подекуди ці люди ще й кидаються образами у бік водіїв, переходячи дорогу в невстановленому місці”, — прокоментував зміни депутат львівської міської ради, голова ГО “Варта1”, Ігор Зінкевич.

На сайті Верховної Вади у цьому законопроекті пропонують змінити статтю Кримінального кодексу, повідомляє “ТСН”.

Автор законопроекту Ігор Лапін каже: приклад із наїздом на пішохода лише один із багатьох, коли водію після аварії роками треба доводити свою невинуватість, адже слідчі звинувачують водія у тому, що вчасно не зреагував на зміну дорожньої ситуації. “У цій ситуації водій автоматично підлягає до притягнення до кримінальної відповідальності. Йому треба впродовж багатьох років доводити, що він, вибачте, не верблюд і усе сталося з вини інших учасників руху”, — вважає політик.

Та сама ситуація є з неякісними дорогами, каже автор проекту. Якщо аварія з жертвами сталася через погане покриття — водій теж зможе уникнути відповідальності, якщо дотримувався всіх правил руху, зокрема швидкості.

За минулий рік в Україні було лише сім випадків, коли офіційно зареєстрували, що аварія сталася саме з вини дорожників. Пропозицію змінити закон кермувальники підтримують, мовляв, іноді уникнути аварії, навіть на невеликій швидкості складно. 

загрузка...

СТЕЖТЕ ЗА ОПЕРАТИВНИМИ НОВИНАМИ У TELEGRAM