Україна отримає 5 млрд доларів підтримки від МВФ

Міжнародний валютний фонд затвердив 18-місячну програму підтримки України на 5 мільярдів доларів.

Розмір першого траншу становитиме 2,1 млрд доларів, залишок розділять ще на 4 транші. Про це повідомила пресслужба Фонду у вівторок, 9 червня.

“Виконавча рада МВФ затвердила сьогодні програму Stand-By (SBA) для України з фінансуванням, еквівалентним 3,6 млрд SDR (близько $5 млрд). Затвердження програми SBA дає змогу здійснити негайне виділення еквіваленту 1,5 млрд SDR (приблизно $2,1 млрд)”, — йдеться у повідомленні.

Перший транш буде виділений 11 червня і надійде до Державного бюджету України.

За словами прем’єра Дениса Шмигаля, другий транш надійде до кінця цього року ще 1,5 млрд доларів. “У серпні-місяці будуть чергові перемовини, на початку вересня 700 млн доларів передбачається і далі… Є програма, за якою ще в три етапи ми отримаємо всі 5 млрд доларів протягом 18 місяців”, — розповів він.

Зазначається, що нова програма має допомогти Україні впоратися з проблемами, які спричинила пандемія коронавірусу. Гроші мають забезпечити платіжний баланс і бюджетну підтримку, зберігаючи при цьому досягнення в основних структурних реформах. Це має гарантувати Україні повернення росту економіки, коли криза мине, стверджують у МВФ.

У Фонді визначили ключові пріоритети співпраці в рамках програми:

  • полегшення економічних наслідків кризи, зокрема підтримкою домогосподарств і підприємств;
  • забезпечення сталої незалежності Нацбанку і гнучкого обмінного курсу;
  • забезпечення фінансової стабільності при відшкодуванні витрат за банківськими рішеннями;
  • просування боротьби з корупцією для збереження і посилення останніх досягнень.

Передбачається, що програма від МВФ має сприяти фінансовій підтримці від інших міжнародних партнерів України, зокрема Світового банку і Європейського Союзу.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!