Україна вперше оштрафувала за незаконний політ над Кримом

Опубліковано 27 Грудня 2019 о 15:00

До бюджету нашої держави, вперше від початку анексії Росією Криму, надійшли гроші за порушення повітряного простору. Штраф за незаконний політ над півостровом заплатила авіакомпанія з Казахстану. Про це розповіли на сайті інформаційного агентства Міністерства оборони України “АрміяINFORM“.

До фінансової відповідальності притягнули казахську “Авіакомпанію Euro-Asia Air”. Її літак 8 серпня 2019 року летів у межах забороненої зони над окупованим півостровом. У листопаді 2019 року Державна авіаційна служба винесла постанову про накладення штрафу — за правопорушення в галузі цивільної авіації.

Нагадаємо, що після анексії Криму Україна закрила повітряний простір над усім півостровом, у березні 2014 року. Відтоді кількість незаконних перетинів повітряного кордону України в регіоні перетнула 200 тисяч. 

Попри намагання України притягнути порушників до відповідальності, жодна авіакомпанія досі штрафів не сплачувала. Хоча лише цивільні повітряні судна російських авіакомпаній “налітали” на 13 мільярдів гривень.

У Державіаслужбі сподіваються, що сплата штрафу казахською авіакомпанією стане прецедентом, який призведе до початку процесу оплати стягнень і росіянами.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!