Українського нацгвардійця Віталія Марківа засудили в Італії до 24 років ув’язнення (фото)

Опубліковано 12 Липня 2019 о 16:59

Нацгвардійця Віталія Марківа в Італії засудили до 24 років ув’язнення. Українця звинуватили у причетності до вбивства італійського фотографа на Донбасі. Про це повідомляєГромадське”.

Українця звинуватили у причетності до вбивства італійського фотографа Андреа Роккеллі на Донбасі у 2014 році. Рішення суд оголосив без мотивувальної частини. Також Марківа зобов’язали виплатити компенсацію родині загиблого.

Фото: “Громадське”

Після оголошення вироку адвокату Марківа стало зле, йому викликали «швидку». Сам Марків вигукнув «Слава Україні» після останнього слова судді, на що «Героям Слава» вигукнули з залу. Також хтось із зали вигукнув «Ми тебе любимо».

Нагадаємо, що родина Роккеллі вимагала від суду присяжних призначити компенсацію в один мільйон євро — по 500 тисяч євро для матері і для батька загиблого. Ще 800 тисяч євро адвокатка родини просила для цивільної дружини Роккеллі. Також у суді заявили вимогу про компенсацію для сестри репортера. Ще 15 тисяч євро просила асоціація фотографів-фрилансерів “Cesura Lab”. Ці кошти хочуть спрямувати на організацію професійних курсів для журналістів в Італії. Ще певну суму вимагала Спілка італійської преси FNSI та обласна Асоціація журналістів Ломбардії. Своєю чергою, прокуратура наполягала на арешті терміном 17 років. 

Фото: Олесь Городецький

Нагадаємо, слідство нібито встановило, що Андреа Роккеллі вбила українська міна. Зрештою, це й видно без експертів — автівку, якою їхав Андреа разом з перекладачем, посікло великими осколками.

У слідства є покази французького журналіста Вільяма Рогульона, який вижив: “Самі постріли падали зверху, але шум від них йшов від поля, звідки лунали раніше автоматні черги. Я переконаний, що стріляли з боку українських позицій”.

У цей час Віталій Марків служив на горі Карачун. Його й звинувачують у вбивстві, але він мав автомат Калашникова. На тілі Роккелі немає кульових поранень. До того ж відстань між автівкою та Віталієм у той момент була понад три кілометри.

Проте, італійський прокурор показував фото вояк у балаклаві, який чимось нагадував Марківа, тримавав у руках щось схоже на гранатомет. Ця фотографія — очевидно один із головних доказів винуватості Марківа, бо демонструвала прокуратура її суду ледь не на кожному засіданні. При цьому прокурор якось забув подивитися тактико-технічні характеристики “Мухи” — вони значно скромніші навіть від того ж таки автомата Калашникова.

 

 

СТЕЖТЕ ЗА ОПЕРАТИВНИМИ НОВИНАМИ У TELEGRAM ТА INSTAGRAM