Український тестувальник обікрав “Microsoft” на 10 мільйонів доларів

Опубліковано 19 Липня 2019 о 14:30

25-річний українець Володимир Кващук, працюючи тестувальником у “Microsoft”, “заробив” на подарункових картах компанії 10 мільйонів доларів. Про це пише “Українська правда”, з посиланням на “The Register”.

Кващук працював QA-тестувальником у команді “Microsoft”, відповідальній за комерційну діяльність в інтернеті, з 2016 по 2018 рік.

Тестувальники “Microsoft” можуть робити безкоштовні покупки, користуючись знижковими картами. Щоб запобігти шахрайству, компанія заблокувала можливість доставки фізичних товарів, замовлених за цими картками.

Замість “фізичних товарів” Кващук купував за знижками подарункові сертифікати в магазині “Microsoft” і продавав їх третім особам.

Внаслідок різкого стрибка у використанні подарункових сертифікатів, “Microsoft” організувала внутрішнє розслідування. Потім підключила Секретну службу і Податкове управління США. Правоохоронці відстежили ланцюжок акаунтів і цифрових гаманців, вказавши на Кващука.

За даними звинувачення, він завдав компанії збитків на $10 мільйонів, купив собі “Tesla” за $162 тисячі й віллу біля озера за $1,6 млн.

Кващуку загрожує до 20 років в’язниці і штраф у $250 тисяч.

загрузка...

СТЕЖТЕ ЗА ОПЕРАТИВНИМИ НОВИНАМИ У TELEGRAM