Українці відмовили в евакуації з Уханя разом із собакою

Посольство України в Китаї не дозволило українці Анастасії Зінченко евакуюватися з Уханя разом з її собакою попри те, що вона зібрала всі необхідні документи.

Про це дівчина повідомила у своєму акаунті в “Instagram”.

“Я навіть знайшла вчора машину, зібрала всі документи і забрала клітку для собаки, відправила все в посольство. Моє повідомлення і питання про собаку проігнорували. Згодом, представник посольства України зателефонував і сказав, що із собакою я евакуюватися не можу”, — розповіла Анастасія.

За словами дівчини, посольство запропонувало залишити домашнього улюбленця напризволяще або віддати в розплідник.

Також вона зазначила, що зв’язалася з МЗС України, яке, як виявилось, не отримало документів від посольства.

Дівчина зазначила, що у Міші (кличка собаки) є паспорт із щепленнями (щеплення до 2020.06.30) і є чип. Вона також була готова за свої гроші відправити собаку на карантин і зробити всі необхідні документи після того, як їх евакуюють. Зробити це в Ухані зараз неможливо через те, що місто повністю закрите і ветеринарні клініки не працюють.

Проте, за словами Анастасії, вона доклала всіх зусиль, щоб евакуюватися разом із чотирилапим другом. Зокрема, вона знайшла клініку в Гуанчжоу, яка оформила всі необхідні документи, знайшла машину і переноску для тварини, проте все-таки отримала відмову.

“Співробітник українського посольства запевняв що китайська сторона відмовила. Ми зв’язалися з МЗС, вони прислали письмову відповідь, де було написано, що вони мають старий набір документів і вони навіть були не в курсі, що я зібрала всі документи і подала їх у посольство. Тобто посольство документи нікуди не передало, а від своєї особи мені відмовили в евакуації. Раніше вони мені дзвонили і запевняли, що у відмовах винні будь-які інші люди, китайська сторона, але не вони”, — написала дівчина.

Зараз Анастасія залишається в Ухані, разом зі своїм вихованцем. Вона додала, що правила карантину посилилися — і тепер житловий комплекс можна залишати один раз на три дні. Зокрема, вона не змога відвідати продуктовий магазин, бо дозвіл для його відвідування видає поліція, але в сам магазин її не пустили, тому що вона не має пропуску.

Дівчина сподівається, що скоро все закінчиться і вона потрапить із домашнім улюбленцем в Україну.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Мои старания попасть с Мишей домой и результат 😭 Как вы уже знаете, ранее посольство мне дали отказ на эвакуацию вместе с собакой. После чего я стала давать интервью, связываться с МИД, МАППУ. Посольство со мной связались и разрешили эвакуироваться с собакой но при условии, если все будет соответствовать с санитарными нормами. Поскольку я нахожусь в Ухань, где все закрыто и передвижения по городу уже невозможны, только на специальной машине у которой есть разрешение, а такую машину найти и забронировать поездку можно через правоохранительные органы. Я нашла одну единственную ветеринарную которая мне помогла, люди из Гуанчжоу собирали и передавали мне документы посылкой. Я нашла вчера машину, собрала все документы и забрала клетку для ее перевоза, отправила все документы в первой половине дня в посольство. Мое сообщение и вопросы про собаку они игнорировали. После чего сотрудник и представитель от посольства Украины мне позвонил и сказал что я с собакой эвакуироваться не могу. Уверял что китайская сторона отказала. Мы связались с МИД, они прислали письменный ответ, где было написано, что они имеют старый набор документов и они, даже, были не в курсе, что я собрала все документы и подала их в посольство. Тоесть, посольство документы никуда не передали, а от своего лица мне отказали в эвакуации. Ранее они мне звонили и уверяли, что в отказах виноваты любые другие люди, китайская сторона но не они. Но как оказалось, они просто издевались все это время надо мной, получив документы, их никуда не предоставили. Сегодня, поскольку не улетела, я пыталась пойти в магазин за продуктами, с начала меня не выпускали из дома, так как вышли новые правила и из жилого комплекса люди не могут выходить и заходить даже по пропускам. Связались с полицией и объяснили что я не улетела а продуктов нет, они дали разрешение поехать в магазин. Все бы хорошо но и в магазин меня не впустили, нужны документы и пропуски, который я не знаю где достать, посольство тоже отказалось проинформировать в этом вопросе. Я купила возле дома в небольшом магазине что смогла и ушла домой. Как будет развиваться эта ситуация дальше, не знаю. Надеюсь что скоро все закончится и попаду домой с Мишей 🙏

Допис, поширений Anastasiya Zinchenko (@nastyazinchenko_)

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!