Українці здали до поліції майже 7 тисяч одиниць зброї

Крім того, люди здавали до поліції вибухівку та спеціальні засоби. Зокрема, здано понад 600 мін та гранат, а також понад тисячу снарядів. Про це повідомляє департамент комунікації Національної поліції України.

Впродовж квітня, на території держави, за дорученням керівництва Національної поліції України, проводився місячник добровільної здачі зброї, боєприпасів, вибухових матеріалів та спеціальних засобів.    

За час його проведення до підрозділів Національної поліції населенням добровільно здано 6679 одиниць зброї. З’ясовано, що понад 1,8 тисячі одиниць зброї громадяни зберігали незаконно. Зокрема, йдеться про 784 одиниці нарізної зброї армійських зразків, нарізної мисливської — 553 одиниці та гладкоствольної мисливської — 4241 одиниця.

Крім того, населенням здано 108 345 боєприпасів до різної зброї. Серед них боєприпасів — 1036 снарядів, 654 міни, а також 135 запалів.

Найбільше за цей період здано зброї  громадянами  у Вінницькій області — 223 одиниці, Харківській (162), Одеській (115) та Черкаській (133) областях.  

Поліція нагадує, що  відповідно до ч. 3 ст. 263 Кримінального кодексу України громадянин може уникнути кримінальної відповідальності, добровільно здавши до поліції зброю, боєприпаси та вибухівку, які в нього незаконно зберігаються. 

Відтак, у результаті місячника від кримінальної відповідальності звільнено 1081 громадянина.

 

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!