Українцям у Польщі продовжують масово затримувати виплату заробітної плати

Працівники з України, що працюють на м’ясокомбінатах в Пшчині і Гочалковіце-Здруй, не отримували оплату за останні два місяці роботи. Представники компанії відповідають, що гроші були переведені на рахунок агентства працевлаштування, яке оформляло на роботу українців. При цьому в агентстві стверджують, що останній переказ від підрядника отримали на березневі зарплати. Продовження історії розповідає “Польша Сегодня”.

У справу були залучені районне управління Пщини і бюро з працевлаштування, яке заявляє про допомогу в пошуку іншої роботи для українців.

Перед м’ясозаводом Henryk Kania в Пшчині і Гочалковіце-Здруй пройшла акція протесту робітників з України, яким впродовж двох місяців не платили за їх роботу. Компанія стверджує, що гроші були переведені в агентство. Представники «посередника» наполягають на тому, що вони не отримують регулярні гроші від компанії, і останній переказ, хоча і надійшов на початку травня, покрив непогашені платежі за березень. Справа стосується близько 150 співробітників.

Заяву зробили представники Zakłady Mięsne Henryk Kania.

«Сьогоднішій страйк невеликої групи робітників з України є результатом несплати, але не з боку заводу, але з боку агентства з працевлаштування. Ми поговорили з страйкуючими і надали підтвердження грошового переказу з ZM Kania в агентство з працевлаштування. У зв’язку з тим, що через агентство наша компанія зазнала фінансових й іміджевих втрат, ми зробимо відповідні юридичні кроки в цьому напрямку. Варто відзначити, що співробітники погоджуються, що агентство, яке їх наймало, не надало їм копії контрактів з ними», — йдеться в заяві.

– Це не правда. Те, що вони показують (підтвердження переказів) — перекази за лютий і березень. Ми не отримали грошей за квітень і травень. У нас є підтвердження, що за останні шість місяців Хенрік Канія не заплатила вчасно, і це не перша така ситуація. Ми не можемо погодитися з ними. Ніхто не буде працювати безкоштовно, — каже Раїса Сторож, голова ради директорів “New Work Poland”, яка займається веденням агентства з працевлаштування.

Як вона стверджує, хоча її компанія не отримувала гроші від свого підрядника, вона оплачувала проживання з власних коштів і вносила необхідні внески. — У цьому місяці у нас немає власних грошей, і наші співробітники хочуть повернутися додому, в Україну, — додає наш співрозмовник і зазначає, що керівництво “New Work Poland” захоче зустрітися з представниками м’ясокомбінатів.

На прохання прокоментувати ці звинувачення в прес-службі Henryk Kaniа, завод відповів, що «виникла суперечка і неясності носять чисто діловий характер, суперечка по лінії компанія-агентство».

“Ми запустили консультативний пункт для протесту громадян України, в якому вони знайдуть допомогу перекладача, а також поточні пропозиції роботи з регіону. Ми знаємо, що деякі люди хочуть скористатися цією можливістю”, — говорить староста Барбара Бандолі.

“Ми також зателефонували нашим роботодавцям, які будуть готові прийняти співробітників зараз, якщо це необхідно. Ми докладемо всіх зусиль, щоб забезпечити безперервність роботи над дозволами, які є у протестувальників,” — додає Бернадеті Сойка-Яни, директор Повятского бюро праці в Пщинi.

загрузка...

СТЕЖТЕ ЗА ОПЕРАТИВНИМИ НОВИНАМИ У TELEGRAM