Україну і Польщу з'єднають ще чотири нових контрольно-пропускних пунктів (фото)

per1_1508739042
per1_1508739042

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій спільно з Маршалком Сейму Республіки Польщі Мареком Кухцінським, Віце-прем'єр-міністром України Володимиром Кістіоном  та головою Львівської облдержадміністрації Олегом Синюткою оглянули місце, де буде збудовано прикордонний пункт пропуску «Мальховіце-Нижанковичі» та ознайомились з його інфраструктурою. Про це повідомляє прес-служба ЛОДА.


Учасникам заходу також продемонстрували технологію здійснення прикордонно-митного контролю на пункті пропуску «Корчова-Краківець» та пішого переходу на пункті пропуску «Медика-Шегині».


Спілкуючись із журналістами на місці, де буде збудовано перехід в Мальховіце, Голова Верховної Ради підкреслив, що будівництво переходів зараз особливо актуальне з урахуванням того, що Україна отримала безвізовий режим, і кількість українців, які пересікають кордон, суттєво збільшилася. Андрій Парубій зазначив, що спільно с польською стороною складено певну систему прерогатив – які з переходів «стимулюватимуть в першу чергу».


Він підкреслив, що, очевидно, перехід у Мальховіце буде пріоритетним, і необхідно пришвидшити його будівництво. Як повідомив Андрій Парубій, завершення будівництва цього переходу планується до 2020 року, однак нинішнім завданням є зробити це швидше. На будівництво цього пункту пропуску, за його словами, у бюджеті на наступний рік польське керівництво заклало 100 мільйонів злотих (більше 700 мільйонів гривень у перерахунку).


За словами Голови Українського парламенту, до складу делегації, яка побувала на переходах, увійшли міністр будівництва  Польщі та Віце-прем’єр-міністр України з питань інфраструктури Володимир Кістіон. «Ми домовилися докласти сил, аби цей перехід міг якомога скоріше запрацювати, - сказав А.Парубій. – Також ми домовилися, що наступним кроком в нашій співпраці будуть інші пункти, зокрема, на Закарпатті, на Львівщині та на Волині».


Він повідомив, що планується відкрити пункти пропуску Боберка-Смольник та Лопушанка-Міхновець на Львівщині, Адамчуки-Збережа на Волині та Лубня-Волосате на Закарпатті.


Голова Верховної Ради підкреслив, що учасники проекту планують зробити «усе можливе, аби виконати і реалізувати цей амбітний проект, а це в першу чергу сприятиме розвитку добросусідських відносин між Україною і Польщею».


Своєю чергою, пан Маршалок сказав, що «сьогодні ми усі разом підемо вперед, щоб люди по обидва боки кордону мали можливість перетинати його без проблем».


Андрій Парубій подякував М.Кухцінському за те, що у червні минулого року під час форуму місцевого самоврядування він виступив з ініціативою активізувати будівництво переходів на кордонах.


Довідково:


Сьогодні на кордоні України з Республікою Польщею функціонує вісім автомобільних, один пішохідний та сім залізничних пунктів пропуску через державний кордон, в тому числі на території Волинської області шість, на території Львівської області десять, на території Закарпатської області – немає жодного пункту пропуску.


varta1.com.ua: Новини