Україну викреслили із “зеленого” списку Ради ЄС для подорожей

Рада Євросоюзу переглянула “зелений” список країн, подорожі з яких до Шенгенської зони рекомендовано дозволяти усім, включно і для туризму. Україну викреслили з цього списку. Відповідне рішення Рада ЄС ухвалила у вівторок, 9 листопада, повідомили в пресслужбі цієї інституції. Крім України, з переліку прибрали також Сінгапур, — повідомляє «Варта1», з посиланням на «DW».

Цей список є рекомендацією. Чи слідувати їй, вирішує кожна країна Євросоюзу та Шенгенської зони самостійно. Наприклад, міністерство внутрішніх справ Німеччини ще у жовтні прибрало Україну зі списку країн, в’їзд з яких до ФРН дозволений без обмежень.

При цьому й після викреслення України зі списку Ради ЄС в’їзд з неї до Шенгену можливий як для тих, хто має поважну причину — як от з посвідкою на проживання або ж наміром на лікування, — так і для тих, хто повністю щеплений зареєстрованою у ЄС вакциною: “BioNTech/Pfizer”, “Moderna”, “AstraZeneca” та “Johnson&Johnson”.

Нагадаємо, Україну додали до “зеленого” списку ЄС у липні цього року. Через погіршення ситуації з пандемією COVID-19 Україна ще у вересні припинила відповідати щонайменше одному з критеріїв “зеленого” списку Ради ЄС. Утім, протягом жовтня її вирішили не прибирати з цього переліку.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!