Усі діти з особливими потребами мають отримати змогу вчитися, здобувати професію, — Шелестак

Опубліковано 1 Червня 2020 о 17:53

Діти з інтелектуальними порушеннями, аутизмом, синдромом Дауна, складними порушеннями розвитку повинні отримати можливість здобувати професію та працювати, щоб не залишатися жити у замкнутому світі.

У цьому переконана відома суспільна діячка Наталія Шелестак. Разом із фахівцями «Багатопрофільного навчально-реабілітаційного центру Святого Миколая» вони вже розробили цілісну програму і покрову Програму профільної середньої освіти за професійним спрямуванням для дітей і молоді з особливими потребами.

«Ми відзначаємо День захисту дітей. І це можливість ще раз привернути увагу до проблеми. Профільна середня освіта в Україні передбачена лише для спеціальних шкіл для дітей з вадами слуху, зору та опорно-рухового апарату. А як же діти з інтелектуальними порушеннями, аутизмом, синдромом Дауна, складними порушеннями розвитку? Після базового навчання їх наче викреслюють з суспільства. Але так не має бути. Вони також повинні вчитися, працювати із урахуванням їхніх індивідуальних можливостей. Реалізація нашої програми дозволить це», — написала Наталя Шелестак, на своїй сторінці у “Facebook”.

Про необхідність такої програми говорять також громадські активісти, волонтери, які часто відвідують дитячі будинки, спеціалізовані заклади.

«Там ми бачимо чимало діток із особливими потребами, багато обдарованих. І їм потрібен шанс, щоб вчитися, потім знайти роботу, адаптуватися до дорослого життя. І в цьому їм потрібна допомога — на рівні міста, області, держави», — переконаний керівник ГФ «Там, де живе надія» Сергій Канюка.

«Разом із колегами будемо активно лобіювати та популяризувати цю програму. Бо всі діти особливі! І ставлення до всіх дітей має бути особливим! НЕБАЙДУЖИМ», — переконана Наталя Шелестак.

«Багатопрофільний навчально-реабілітаційний центр Святого Миколая», який має великий досвід роботи із такими дітками, ми розробили цілісну і покрову програму профільної середньої освіти за професійним спрямуванням для дітей і молоді з особливими потребами. Вона враховує індивідуальні можливості і потреби таких дітей. Реалізація такої програми дасть змогу дітям гармонійно розвиватися, навчатися і знайти свою справу.

Ці малюнки унікальні. Їхні автори — дітки із особливими освітніми потребами. Але насправді із такими ж життєвими потребами, як і у всі інші. І я це точно знаю, як мама. Що потрібне дітям? Усім, без винятку. Звісно, увага, турбота, тепло. А ще можливість навчатися, розвивати свої здібності, здобувати професійні навички. Тільки наразі в Україні це право доступне далеко не всім.

Говорю про це саме сьогодні. Бо, ймовірно, саме День захисту дітей — приверне більше уваги до проблеми. Річ у тім, що профільна середня освіта в Україні передбачена лише для спеціальних шкіл для дітей з порушеннями слуху, зору та опорно-рухового апарату. Натомість діти з інтелектуальними порушеннями, аутизмом, синдромом Дауна, складними порушеннями розвитку не можуть продовжити профільне навчання в спеціальній школі. Не можуть отримати професію, не можуть працювати. Після навчання — їх наче викреслюють з суспільства. Але так не має бути. Ще раз гляньте на ці малюнки. Невже ті, хто їх створив повинен жити у замкнутому світі?

Саме тому разом із «Багатопрофільний навчально-реабілітаційний центр Святого Миколая», який має великий досвід роботи із такими дітками, ми розробили цілісну і покрову програму профільної середньої освіти за професійним спрямуванням для дітей і молоді з особливими потребами. Вона враховує індивідуальні можливості і потреби таких дітей. Реалізація такої програми дасть змогу дітям гармонійно розвиватися, навчатися і знайти свою справу.

Тож разом із колегами ми починаємо активно лобіювати і популяризувати цю програму, щоб врешті втілити її в життя.

Усі діти особливі! І ставлення до всіх дітей має бути особливим! НЕБАЙДУЖИМ!

 

 

СТЕЖТЕ ЗА ОПЕРАТИВНИМИ НОВИНАМИ У TELEGRAM ТА INSTAGRAM