УЄФА заборонив напис “Героям слава” на формі збірної України

УЄФА зобов’язав прибрати з форми збірної України на “Євро–2020” вітання “Героям слава”. У ньому знайшли політичний контекст.

Як повідомляє “РБК-Україна”, в УЄФА заявили, що залишили без змін наявність на формі збірної України карти з Кримом, оскільки діючі кордони держави з окупованим півостровом визнані ООН, а також привітання “Слава Україні”, яке було дозволено ще в 2018 році. Воно відповідає регламенту УЄФА, оскільки має загальне і неполітичне значення.

Спочатку представники організації не досліджували питання з контекстом відповідного вітання” Героям слава” детально, а після додаткової перевірки нібито виявили, що в ньому є політичний підтекст, а також історичний і мілітаристський сенс. Це порушує вимоги УЄФА щодо відсутності на формах політичних слоганів. Через це організація зажадала прибрати фразу з футболок для виступів на “Євро–2020”.

Зазначимо, що вітання “Слава Україні — Героям слава” з 2014 року є офіційним у Збройних силах України.

Нагадаємо, що минулої неділі була представлена оновлена форма збірної України для матчів “Євро–2020”. Спереду на футболках зображений контур території країни, на спині написано привітання “Слава Україні”, а під комірцем — “Героям слава”. Ця форма викликала масове обурення чиновників Росії, яке вилилося в скаргу Російського футбольного союзу в УЄФА. Після неї, власне, УЄФА і оновило вимоги до форми української збірної.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!