У Києві відкрили меморіальну дошку Герою України, українському журналісту Георгію Гонгадзе (фото)

У середу, 16 вересня, до двадцятиріччя сумної події, у Києві на фасаді Національної спілки журналістів встановили меморіальну дошку Герою України, українському журналісту Георгію Гонгадзе.

Про це повідомляє “Укрінформ”.

“Департамент охорони культурної спадщини виготовив та встановив сьогодні меморіальну дошку видатному українському журналісту, Герою України Георгію Гонгадзе. Георгій зробив величезний внесок у розвиток незалежності України, в розвиток незалежних ЗМІ та в розвиток свободи слова. Він поклав своє життя за Україну. Зухвале вбивство поставило точку відліку в українській журналістиці”, — сказав під час відкриття меморіальної дошки директор Департаменту охорони культурної спадщини КМДА Олександр Никоряк.

Голова НСЖУ Сергій Томіленко зазначив, що абсолютна більшість журналістів, які наразі працюють в ЗМІ, працюють “під знаком долі” Георгія Гонгадзе. За його словами, доля Гонгадзе є свідченням того, наскільки професія журналіста є небезпечною.

“Ми з сумом констатуємо, що щороку десятками вимірюється кількість інцидентів фізичної агресії. З початку року ми визначили 49 таких випадків. Журналістів цькують, б’ють, пошкоджують камери, намагаються зашкодити їхній роботі”, — сказав Томіленко.

Читайте також:   На Франківщині у ДТП загинула 7-річна дівчинка

Він додав, що з відкриття цієї меморіальної дошки у Києві розпочинається тиждень пам’яті українських журналістів, які загинули, виконуючи професійний обов’язок.

Нагадаємо, у середу, 16 вересня, виповнюється 20 років від дня зникнення українського журналіста Георгія Гонгадзе.

Георгій Гонгадзе (1969–2000) — український журналіст, засновник та перший головний редактор інтернет-видання “Українська правда”. Народився у Тбілісі. В Україні став бувати з кінця 1980-х як представник інформслужби Народного фронту Грузії. Журналіст працював у львівській організації Народного руху, а після розвалу СРСР співпрацював з низкою українських ЗМІ.

У квітні 2000 року Гонгадзе заснував інтернет-видання “Українська правда”, а вже через пів року, 16 вересня, журналіст зник.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!