В Олеському замку показали виконані роботи після падіння даху

 

Сьогодні, 13 лютого, в Олеському замку відбулося представлення роботи, яку виконано після падіння частини даху. Про це інформує “Варта1”.

Минулого року, 3 січня, у замку впала частина даху площею близько 10 на 10 м.

В Олеському замку побував міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко, голова ЛОР Ірина Гримак, голова ЛОДА Максим Козицький, народний депутат Ростислав Тістик та директор Львівської національної галереї мистецтв імені Бориса Возницького Тарас Возняк.

Тарас Возняк, директор Львівської національної галереї мистецтв імені Бориса Возницького повідомив, що реалізовано пергий етап процесу відновлення дахів, конструкції були повністю замінені та убезпечені від блисковкозахисту та пожежозахисту. Також було відреставровано сигнатурку — вежу над основною частиною даху.

 

“Ми маємо абсолютно блискучий приклад, дуже швидкої реалізації проекту”, — резюмував Возняк.

Міністр Ткаченко зауважив: “Це яскравий приклад того, чого потрібно починати “Велика реставрацію”. Це перша невеличка цеглинка того, що ми маємо продовжувати робити і будемо робити цього року”.

“Сьогодні для нас дуже актулаьно, щоб ми вибудували відповідну стратегію подальшого відновлення та збереження тих памяток, які сьогодні маємо на своїй території. На жаль, багато є таких, які на такому дуже-дуже занедбаному стані, у вигліді зруйнованих обєктів, нам важливо сьогодні такі речі відновлювати”, — повідомила Ірина Гримак голова ЛОР.

Максим Козицький голова ЛОДА очікує отримання великих коштів для культури: “Та кількість обєктів, яка є на Львівщині національною та обласною спадщиною. Ми справді хочемо претендувати на великий куш грошей з великого будівництва у сфері культури”.

“Сьогодні ми бачимо ефективнйи пркилад, як менше за рік часу сталася ситуація — оперативно відреагували, спільними зусилями всіх вертикалів влади і зокрема Палацу Мистецтв — ідреставровано. Настільки ми сьогодні побачили цю красу. Я вважаю це крутий сигнал для всієї країни”, — поділився враженнями Ростислав Тістик, народний депутат.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!