В Україні під час заходів 9 травня поліція розпочала 13 кримінальних проваджень (фото)

З нагоди 76-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні до поліції надійшло 61 повідомлення про можливі порушення, відкрито 13 кримінальних проваджень. Про це повідомили  у пресслужбі Національної поліції України.

Зазначається, що, станом на 18:00 год, в Україні відбувся 721 захід, в яких взяли участь понад 54 тисячі осіб.

“Загалом, до поліції надійшло 61 повідомлення про можливі порушення, більшість із яких стосувалися використання забороненої символіки”, — зазначили в Нацполіції.

За результатами перевірки до Єдиного реєстру досудових розслідувань правоохоронці внесли відомості щодо 13 кримінальних правопорушень. З них 11 — за ч. 1 ст. 436-1 (виготовлення, поширення комуністичної, нацистської символіки) Кримінального кодексу України. Чотири такі провадження відкрили у Запорізькій області, по два — у Закарпатській та Сумській, по одному — у Луганській, Одеській та Миколаївській областях.

Ще одну справу порушили на Львівщині за ч. 2 ст. 297 (наруга над могилою, іншим місцем поховання або над тілом померлого) та одну в Миколаївській області за ч. 2 ст. 342 (опір представникові влади, працівникові правоохоронного органу) ККУ.

Також до Єдиного реєстру досудових розслідувань  внесено відомості щодо 13 кримінальних правопорушень. Із них: 11 — за ч. 1 ст. 436-1 (виготовлення, поширення комуністичної, нацистської символіки) Кримінального кодексу України (4 — у Запорізькій, по 2 — у Закарпатській та Сумській, по 1 — у Луганській, Одеській та Миколаївській областях); 1 — за ч. 2 ст. 297 (наруга над могилою, іншим місцем поховання або над тілом померлого) Кримінального кодексу України (у Львівській області); 1 — за ч. 2 ст. 342 (опір представникові влади, працівникові правоохоронного органу…) Кримінального кодексу України (у Миколаївській області).

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!