В Україні планують підвищити ціни на алкоголь

У Міністерстві економіки планує підвищити мінімальні роздрібні ціни на алкогольну продукцію.

Про це заявив заступник міністра Сергій Теленик, повідомляє пресслужба Мінекономіки.

“У Мінекономіки удосконалюють інструменти цінового регулювання, зокрема — мінімальні роздрібні ціни (МРЦ) на алкоголь. Міністерство розробило проєкт Постанови щодо затвердження оновлених мінімальних роздрібних цін на алкогольну продукцію, який надіслано на погодження усім зацікавленим центральним органам виконавчої влади”, — йдеться у повідомленні.

У міністерстві пояснили, що через здорожчання сировини й матеріалів, які використовуються у виробництві алкоголю, легальні виробники алкогольних напоїв без зміни мінімальних роздрібних цін не можуть підняти вартість свого продукту до економічного обґрунтованого.

“Вони не витримують конкуренції з нелегальними виробниками, які через використання сировини з нелегального ринку формують пропозицію товару за мінімально допустимою ціною”, — зазначили у пресслужбі.

При цьому Теленик зауважив, що такі заходи мають забезпечити конкуренцію на ринку алкогольних напоїв, а також зменшити сегмент тіньового ринку. При цьому він зазначив, що Мінекономіки спільно з Державною установою “Інститут економіки та прогнозування НАН України” опрацьовують  алгоритм проведення розрахунків МРЦ та вивчають можливості його удосконалення.

«Враховуємо вплив усіх ключових індикаторів, зокрема питому вагу обсягів виробника на ринку та порівнюємо надану інформацію з ринковими цінами щоб уникнути маніпуляції з даними», — підкреслив Сергій Теленик.

У міністерстві також заявили, що вдаються до заходів, які спрямовані не лише на детінізацію ринку, але й на розвиток реального сектору економіки.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!