В Україні планують відновити обов’язковий техогляд автівок

В Україні планують запровадити обов’язковим технічний огляд транспортних засобів з 2022 року. Вводити його будуть поступово.

Про це заявив у інтерв’ю “РБК-Україна” міністр інфраструктури Владислав Криклій.

За його словами, почати вводити техогляд можуть з переобладнаних автомобілів, які вперше ввозяться. Такі транспортні засоби все одно проходять сертифікацію.

“Дотримання транспортних технічних вимог і контролю важливі. Але це має бути м’яко, щоб не викликати негативну реакцію і опору населення. Тому що багато згадують Державтоінспекцію, коли там були суцільні черги і за якусь гривню все це продавалося”, — заявив Криклій.

Міністр зазначив, що введення техогляду транспорту є одним з основних вимог в імплементаційних документах щодо євроінтеграції.

“Це майже 20 % від наших зобов’язань у виконанні Угоди про асоціацію з ЄС, адже це насамперед стосується екологічних норм. Наприклад, у непромислових містах основним фактором забруднення є саме транспорт. Транспорт — це ще й питання безпеки перевезення пасажирів і вантажів”, — розповів Криклій.

Читайте також:   Троє киян створили ботоферму, що працювала на країну-агресора (фото)

Обов’язковий техогляд приватних авівок в Україні було скасовано в 2011 році, а нові вимоги вводяться у відповідності з Директивою 2014/45/ЄС.

Нагадаємо, Кабінет міністрів України пропонує контролювати проходження техоглядів автобусами і комерційним транспортом з допомогою міток радіочастотної ідентифікації (RFID).

Нагадаємо, що обов’язковий техогляд в Україні скасували у 2011 році через процедуру пов’язану з корупцією у правоохоронних органах.

Додамо, що частина комерційного транспорту проходить техогляд кожних пів року. Мовиться про автобуси та мікроавтобуси, а також транспортні засоби, що перевозять небезпечні вантажі. Вантажівки — щороку. Таксі — кожних два роки.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!