В Україні планують ввести загальнонаціональну базу домашнього насильства

Національна поліція планує розширити пілотний проект протидії домашньому насильству по всій території України. Про це в інтерв’ю “Lb.ua” розповів новий керівник Національної поліції Ігор Клименко.

“Думаю, зовсім скоро дамо старт “Поліні” (проект протидії домашньому насильству — ред.) на усій території України. Це будуть перші 45 екіпажів, які отримають автомобілі, сучасне технічне оснащення і будуть досить ефективні”, — сказав Клименко.

За його словами, результати пілотного етапу такого проекту в Києві показали необхідність продовження роботи.

“Для ефективнішої роботи потрібно спеціальну підготовку співробітників, оскільки бувають випадки, коли вони не зовсім розуміють, з чим зіткнуться. Траплялися ножові поранення від одного з учасників конфлікту, тому що поліцейський не завжди правильно оцінює обставини, коли їде на сімейний конфлікт. А їм там зустрічаються і наркомани, і алкоголіки, і люди з психічними захворюваннями, і просто агресивні”, — додав голова Нацполіції.

Також, за його словами, планується ввести загальнонаціональну базу даних з системою синіх, жовтих і червоних карток — відповідно до рівня насильства в сім’ї.

“Наявність в досьє агресора таких карток, для жінки, яка перевищила самооборону, повинна значно пом’якшувати її провину при розгляді справи”, — пояснив Клименко.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!