В Україні пластикові пакети хочуть заборонити, а за їх поширення — штрафувати

Опубліковано 7 Липня 2020 о 12:38

Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Роман Абрамовський виступає за обмеження обігу пластикових пакетів. Про це він заявив під час брифінгу у Кабінеті Міністрів, інформує “Урядовий портал”, пише “Liga 360”.

Йдеться про законопроект № 2051-1, який народні депутати схвалили у першому читанні. “Цей законопроект направлений на обмеження пластикових пакетів в об’єктах роздрібної торгівлі, громадського харчування та надання послуг, — наголосив Роман Абрамовський. — На першому етапі забороняється безоплатне поширення пластикових пакетів. Не існує безкоштовних пакетів. Ми платимо за них у вартості середнього чеку в незалежності від того — беремо ми їх чи ні. Відтепер будемо платити лише за те, що використовуємо”.

Також міністр уточнив, що під заборону підпадає і поширення оксорозкладних пластикових пакетів. Адже їх домішки допомагають розпадатися пакету на мікропластик, що легко потрапляє в довкілля та воду, а це становить велику загрозу здоров’ю людини.

У разі прийняття, Закон вступить у дію з 1 січня 2021 року — від цього дня усі тонкі пластикові пакети товщиною до 50 мікрон буде заборонено поширювати. “Можна буде використовувати лише надлегкі пластикові пакети з товщиною стінки до 15 мікрон, — уточнив Роман Абрамовський. — Ці пакети використовуються для м’яса, риби та продуктів з них, а також сипучих продуктів, для яких пакет є первинною упаковкою”.

Пакети, які не відповідають вимогам і залишаються в обігу, з першого січня і будуть утилізовані суб’єктами господарювання, які їх до цього придбали. За розповсюдження таких пакетів пластикових будуть запроваджені штрафи різні на перший раз від 1700 до 3400 грн, за повторне порушення 3400–8500 грн, розповів міністр.

 

 

СТЕЖТЕ ЗА ОПЕРАТИВНИМИ НОВИНАМИ У TELEGRAM ТА INSTAGRAM