В Україні сьогодні пройде ЗНО з української мови та літератури: правила та вимоги

Опубліковано 30 Червня 2020 о 09:11

У вівторок, 30 червня, абітурієнти складатимуть зовнішнє незалежне оцінювання з української мови та літератури.

В Українському центрі оцінювання якості освіти повідомили, що для проходження тесту зареєструвалися 369 562 особи, для яких створено 24 970 аудиторій у 1522 пунктах тестування.

“Допуск учасників до пункту розпочнеться о 9:50 год. і триватиме до 10:50 год. У запрошенні-перепустці зазначено проміжок часу, протягом якого учасникові ЗНО рекомендовано прибути до пункту тестування і пройти процедуру допуску”, — йдеться у повідомленні.

Для входу в пункт тестування абітурієнт має обов’язково подати три документи:

  • оригінал Сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання;
  • паспорт або інший документ, серію (за наявності) та номер якого зазначено у Сертифікаті;
  • запрошення-перепустку для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні, яке учасники мають самостійно роздрукувати з інформаційної сторінки.

“У разі неможливості пред’явлення оригіналу Сертифіката, паспорта чи іншого документа, серію та номер якого зазначено у Сертифікаті, або за умови надання копій цих документів чи  електронної версії ID-картки у мобільному застосунку “Дія” абітурієнта не буде допущено до пункту проведення ЗНО”, — наголосили в УЦОЯО.

Учасника або учасницю ЗНО не допустять до пункту у разі:

  • непред’явлення Сертифіката; документа, що посвідчує особу; нотаріально засвідченого перекладу українською мовою документа (для осіб, які пред’являють документ, оформлений іноземною мовою);
  • запізнення.

У разі прибуття до пункту тестування після 10:50 год., учасника тестування не допустять до його складання. Абітурієнтам порадили взяти із собою 2–3 ручки з чорнилом насиченого чорного кольору та пляшечку з питною водою без етикетки, засоби індивідуального захисту, які можна буде покласти на свій робочий стіл і за потреби скористатися.

Читайте також:   Внаслідок коронавірусної хвороби померла депутат Львівської облради

“Нагадуємо, що під час проходження тесту абітурієнт не може мати при собі будь-яких засобів зв’язку, пристроїв зчитування, оброблення, збереження та відтворення інформації, друкованих і рукописних матеріалів, що не передбачені процедурою тестування. Речі, що не передбачені процедурою зовнішнього оцінювання учасники ЗНО залишають у спеціально відведеному місці, на яке вкаже інструктор в аудиторії тестування”, — йдеться у повідомленні.

Учасники, які з поважних причин не зможуть взяти участь в основній сесії ЗНО, матимуть змогу зробити це під час додаткової.

“Для цього необхідно протягом 5 днів після тестування з певного предмета (ураховуючи день проведення) подати заяву до відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти. Зразок заяви та перелік документів, які необхідно надати, можна знайти на сайті Українського та регіональних центрів оцінювання якості освіти”, — пояснили у Центрі.

Нагадаємо, що 25 червня в Україні стартувала основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання — тоді абітурієнти пройшли тестування з математики.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!

 

 

СТЕЖТЕ ЗА ОПЕРАТИВНИМИ НОВИНАМИ У TELEGRAM ТА INSTAGRAM