В Україні в’язням дозволили зберігати шприци та презервативи

 

Міністерство юстиції внесло зміни до Правил внутрішнього розпорядку установ виконання покарань та дозволило засудженим зберігати стерильні шприци, голки та контрацептиви в герметичній упаковці.

Як повідомляє “ZMINA”, про це стало відомо з опублікованого наказу.

 

До внесення змін засудженим дозволялося зберігати за наявності відповідного лікарського висновку медичні вироби, технічні та інші засоби реабілітації, а також лікарські засоби, необхідні для підтримання життєдіяльності організму. Відтепер в’язням дозволять зберігати не більш ніж по п’ять одиниць стерильних шприців, голок та контрацептивів у герметичній упаковці.

Правозахисники не вперше говорять про необхідність зміни фокусу в’язничної влади на зниження шкоди та уникнення передання хвороб ін’єкційним шляхом, який є поширеним у пенітенціарних установах. Так, у деяких закордонних в’язницях адміністрації встановлюють автомати з презервативами та стерильними голками, щоб знизити шкоду від вживання.

“Так само можливість користуватися презервативами базується на очевидному визнанні, що окремі ув’язнені ведуть гомосексуальне статеве життя в СІЗО. Необхідність застосування товарів гігієни статевого життя цілком стосується і ув’язнених жінок. Захист від хвороб, які передаються статевим шляхом, має бути завданням адміністрації СІЗО, а не заборонятися як наслідок заборони мати будь-які предмети медичного призначення”,наголошує в рекомендаціях щодо змін до внутрішніх правил розпорядку установ виконання покарань та СІЗО правозахисник Вадим Човган.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!