В Україні з’явиться монета із зображенням Василя Сліпака (ФОТО)

 

Нацбанк України планує з 21 червня ввести в обіг монету, присвячену Герою України, воїну-добровольцю з позивним “Міф” Василю Сліпаку.

Як повідомляє «Укрінформ» з посиланням на дані НБУ, монета присвячена Герою України, кавалеру орденів “Золота Зірка”, “За мужність” І ступеня, лицарю свободи, волонтеру, учаснику бойових дій на сході України, воїну-добровольцю з позивним “Міф” — Василю Ярославовичу Сліпаку.

У НБУ нагадали, що Сліпак — всесвітньо відомий український оперний співак, соліст Паризької національної опери, один з лідерів української громади Франції, член Об’єднання українців Франції, який, відклавши свої концерти на світових оперних сценах, із 2015 року боронив Українську державу від російського агресора і загинув на 41-му році життя – 29 червня 2016 року від кулі снайпера поблизу смт Луганське.

На аверсі цієї монети розміщено наступні символі: угорі — малий Державний Герб України, праворуч від якого напис «Україна» (півколом); у центрі на дзеркальному тлі — портрет Сліпака, праворуч від якого — нотний рядок, номінал монети — 2, графічний символ гривні, рік карбування монети — 2021 і логотип Банкнотно-монетного двору Нацбанку України; ліворуч написи: ВАСИЛЬ СЛІПАК “МІФ” (унизу півколом).

А на реверсі монети на дзеркальному тлі зображено соловейка на стволі автомата, стилізовані гілки дерев (угорі та внизу).

Монета зроблена з нейзильберу, її маса — 12, 8 г, діаметр — 31 мм, тираж — 35 тисяч штук і дата уведення в обіг — 21 червня 2021 року.

Василь Сліпак (1974–2016) — український оперний співак (бас-баритон), соліст Паризької національної опери, волонтер, учасник бойових дій під час війни на сході України, позивний «Міф».

Він тричі був на фронті. Уперше поїхав на війну у травні 2015 року. Воював у Пісках у районі Донецького аеропорту. Брав участь у боях за Авдіївку у складі 1-ї окремої штурмової роти 7-го окремого батальйону Добровольчого українського корпусу. Повернувся пораненим. Вдруге поїхав на фронт у вересні 2015 року, у Водяне, на лінію зіткнення, у жовтні повернувся до Парижа. У червні 2016 року знову поїхав на Донбас. Планував залишитися там на пів року. Але 29 червня 2016 року загинув у бою від кулі ворожого снайпера.

У лютому 2017 року Василю Сліпаку посмертно присвоєно звання Героя України.

3 червня Комісія з питань найменувань ухвалила рішення про присвоєння скверу на розі Андріївського узвозу та Боричева Току імені Сліпака.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!