В Україні за перевищення швидкості у водіїв хочуть відбирати права

72-large-v1635170312
72-large-v1635170312

В Україні депутати пропонують посилити покарання за перевищення водіями швидкісного режиму, а також позбавляти водійських прав.  У Верховній Раді вже зареєстрували відповідний законопроект № 6214.

Як йдеться у тексті документу: "1. У частині четвертій абзац перший викласти в такій редакції:

«Перевищення встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів більш як на п’ятдесят кілометрів на годину, а у населених пунктах більш як на тридцять кілометрів на годину»;


  1. Доповнити статтю 122 частинами п’ятою і шостою наступного змісту:


«Перевищення встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів у населених пунктах більш як на п’ятдесят кілометрів на годинутягнуть за собою позбавлення права керування транспортними засобами на строк від трьох до шести місяців.

Перевищення встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів у населених пунктах більш як на сімдесят кілометрів на годинутягнуть за собою позбавлення права керування транспортними засобами на строк від шести місяців до одного року».

Народний депутат від партії «Слуга народу» Федір Веніславський, автор проекту виходять з того, що перевищення швидкості є найголовнішою причиною смертельних аварій, особливо в населених пунктах. При цьому наголошується, що всі заходи, які вживаються щодо зниження кількості ДТП, викликаних порушенням швидкісного режиму, не дають бажаного результату.

Тому депутат вирішив посилити покарання водіїв, які порушують швидкісний режим.

Законопроект № 6214 передбачає введення штрафу в розмірі 1700 гривень, якщо в населеному пункті водій перевищив швидкість на більш ніж 30 км/год.

Швидкість перевищена більш ніж на 50 км/год, то пропонується позбавляти водіїв водійських прав на термін від 3 до 6 місяців, а якщо на більш ніж 70 км/годна термін від 6 місяців до 1 року.

Нагадаємо, що за перевищення швидкості зараз  на 20 км/год в населеному пункті штраф становить 340 грн, а на більш ніж 50 км/год3400 грн.

Додамо, що закон ще потребує другого читання для прийняття.

varta1.com.ua: Новини