В українській армії незабаром може з’явитися новий рід військ

Опубліковано 7 Квітня 2018 о 16:00
У Збройних силах хочуть створити окремий рід військ – медичний, за прикладом Бундесверу у Німеччині.

Про це сказав на брифінгу Міноборони начальник Головного військово-медичного управління – начальник медичної служби Збройних сил України – полковник медичної служби Ігор Хоменко, передає Укрінформ.

“Ми маємо намір створити окремий рід військ – медичний, по типу Бундесверу”, – сказав він.

Хоменко уточнив, що за принцип реформування взято медичну службу Збройних сил Німеччини – Бундесверу. “Ми вивчили більшість систем союзників, але на поточному етапі та на перспективу для нас найбільш короткий шлях — це, дійсно, система Бундесверу, яка була обрана у співпраці з іноземними радниками”, – сказав він. 

Система стовідсотково не буде такою ж, як в Німеччині, але її основні принципи будуть збережені: єдиний орган управління медичним забезпеченням, єдина вертикаль підпорядкування, медики будуть відповідати за медичне забезпечення, від них відійдуть невластиві їм функції і вони займатимуться лише своєю роботою, — зазначив начальник Головного військово-медичного управління.

 За його словами, нова система дозволить вибудувати повну медичну вертикаль відповідальності відносно медичного забезпечення: від початку лікування та до завершення реабілітаційного процесу.

 Він пояснив кореспондентові Укрінформу, що зараз медиків Збройних сил понад 20 тисяч осіб, якщо буде створено окремий рід військ – медичний, туди увійдуть приблизно 10% від кількості представників Збройних сил, а це близько 25 тисяч. 

Реформу медичної служби, зокрема, щодо створення окремого роду військ, заплановано провести до 2021 року.

загрузка...

СТЕЖТЕ ЗА ОПЕРАТИВНИМИ НОВИНАМИ У TELEGRAM