Вандалам “Українського Стоунхенджу” загрожує понад 300 тисяч штрафу (відео)

У Житомирській області спіймали вандалів, які намагалися вивезти понад 100 ящиків моху із заказника «Камінне село».  Про це йдеться у сюжеті “ТСН”.

Відшкодувати 300 тисяч гривень вимагатимуть у злодіїв, які вкрали у заказнику “Камінне село” у Житомирській області мох. На таку суму лісівники оцінили шкоду, завдану заказнику, який ще називають “українським Стоунхенджем”.

Кажуть, що мох, який ріс на каменях роками, злодії обдерли усього за кілька годин.

Про злочинців, які обдирають стародавні камені, лісникам повідомили туристи, вони стали випадковими свідками злочину.

У мікроавтобусі, який вивозив злочинців, лісівники нарахували 101 ящик  із  зірваним мохом.  Злодіями виявилися двоє чоловіків із сусіднього  району. Вони здирали мох руками, кажуть лісники. Брали лише цільні і великі клапті, а от дрібні — покидали біля каменів і цей мох вже пересох і не приживеться.

Рвати будь-що у “Камінному селі” заборонено. Заказник під охороною держави, тут навіть гриби та ягоди не збирають. Камінне село — називають українським Стоунхенджем. Десятки велетенських каменів  розкидані лісом, деякі заввишки у 5 метрів. “Езотерика відносить “Камінне  село”  до  місць сили нашої  планети, через яке мікросвіт кожної людини приходить у рівновагу”, — каже краєзнавець Юрій Халімончук.

Читайте також:   Тетяну П'янову, яка відрубала голову доньці, визнали неосудною (фото)

Але нині полежати нема на чому, стародавні камені стоять обідрані. І як швидко на них відросте новий мох, якщо відросте взагалі, фахівці прогнозувати не беруться.

“Спочатку  треба, щоб  наріс лишайник, створив субстрат, а потім вже закріплюється мох. За нинішніх кліматичних умов, це нереально”, — констатує Юрій Халімончук.

Навіщо злочинці крали мох — не зізнались. Найвірогідніше — його хотіли продати для ландшафтного дизайну, кажуть лісники. На ринку один невеликий шмат такого моху вартує 20 гривень.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!