“Ваш син в поліції”: правоохоронці затримали 4 шахраїв, які на Західній Україні видурювали в людей гроші

Опубліковано 11 Березня 2020 о 18:27

Правоохоронці затримали чотирьох осіб, які вкрали в людей на Тернопільщині півтора мільйона гривень.

Гроші підозрювані вимагали в людей по телефону, називаючись поліцейськими. Про це повідомив речник Нацполіції області Сергій Крета, передає “Суспільне“.

Під час обшуків у шахраїв вилучили шість тисяч доларів, 50 тисяч гривень, дві іномарки і більше шістдесяти мобільних телефонів. Як зазначив Сергій Крета, підозрювані — раніше судимі троє мешканців Львівщини та ще один мешканець Івано-Франківської області.

Четверо чоловіків вимагали гроші в Тернопільській, Івано-Франківській, Львівській, Волинській, Рівненській та Чернівецькій областях. Робили це за схемою “Ваш син в поліції”, — каже заступник начальника обласного управління стратегічних розслідувань Дмитро Різник.

“Вони телефонували переважно на стаціонарні телефони, відрекомендовувалися працівниками поліції, повідомляли їм, що їхні близькі, родичі перебувають у поліції і можуть бути притягнуті до кримінальної відповідальності. Враховуючи таку специфіку злочину, ми розуміємо, що це шкодило іміджу Національної поліції, оскільки зловмисники видавали себе за поліцейських, хоча відношення до поліції вони не мали”, — додав Різник.

За такою схемою тернополянка Ольга Галан віддала підозрюваним 10 тисяч доларів. Каже, що ці гроші відкладала для встановлення пам’ятників на могилах мами та чоловіка: “Дзвінок на стаціонарному телефоні — я взяла трубку і він каже:
“— Мамо, зі мною біда, я людину збив.
— Як збив? Де збив?
— На переході.
— На смерть?
— Ні. Людина жива, але забрали в лікарню, треба на лікування гроші, операцію, треба терміново! Бо інакше 6 років тюрми”.
Я останнє віддала, думаю, най вже ті гроші, Бог з ними, але най людину спасуть. Я собі думаю, як би я з тим жила”.

Зі свого боку, Ольга Бікерська, теж тернополянка, розповіла: Сплакалася, я не могла зорієнтуватися, у мене руки всі трусяться. Я кажу: як я можу передати? А він каже: мій товариш стоїть під вашими дверима. Я кажу: в мене є 2400 гривень. А він каже: 2 тисячі віддайте нам, 400 гривень залишіть собі на харчі”.

Спілкувався з людьми організатор схеми, він і казав спільнику, куди їхати по гроші, ще двоє чоловіків виконували роботу водіїв, — каже заступник начальника обласного управління стратегічних розслідувань Дмитро Різник. За його словами, на Волині чоловіки подзвонили і вимагали гроші в сліпої жінки. На відео з камер спостереження видно, як вони проводять її до банкомату, щоб жінка зняла гроші з картки.

Люди, які не мали грошей, віддавали коштовності й антикварні речі.

На Тернопільщині підозрювані викрали понад півтора мільйона гривень. Наразі, чотирьом чоловікам оголосили підозру відповідно до частини 3 статті 190 ККУ — шахрайство, вчинене у великих розмірах. Зараз вирішується питання про обрання міри запобіжного заходу.

СТЕЖТЕ ЗА ОПЕРАТИВНИМИ НОВИНАМИ У TELEGRAM