Венедіктова завела справу проти Порошенка за призначення суддів Верховного Суду

Опубліковано 8 Квітня 2020 о 16:26
Генеральна прокурорка Ірина Венедіктова, на підставі звернення працівників Верховного Суду, внесла відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо можливих неправомірних дій президента Петра Порошенка під час виданні указів “Про призначення суддів Верховного Суду” у 2017 і 2019 роках.

Про це повідомляє пресцентр Офісу Генпрокурора.

Ідеться про можливі неправомірні дії під час видання указів від 10.11.2017 № 357/2017 та від 07.05.2019 № 195/2019 “Про призначення суддів Верховного Суду”.

Відповідно до звернення працівників ВСУ, підстави для видання указів президента України і призначення ними суддів не відповідають нормам Конституції України та Закону “Про судоустрій та статус суддів”, вказаним в них.

До того ж судді були призначені не до Верховного Суду, як це передбачено ст. 125 Конституції України, а до касаційних судів, неконституційність яких було визнано рішенням КСУ у справі за конституційним поданням 62 народних депутатів України.

Також у зверненні працівники Верховного Суду України вказали, що були незаконно позбавлені права на працю та її оплату у зв’язку з “так званою ліквідацією ВСУ”.

Зазначені дії кваліфіковано за ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем), ч. 2 ст. 376 (втручання в діяльність судових органів), ч. 4 ст. 382 (невиконання судового рішення), ч. ч. 1, 2 ст. 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади) Кримінального кодексу.

Відповідно до вимог ч. 7 ст. 214 Кримінального процесуального кодексу України 7 квітня 2020 року проведення досудового розслідування у п’яти кримінальних провадженнях за вказаними фактами доручено слідчим центрального апарату Державного бюро розслідувань.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням здійснюється прокурорами Офісу генерального прокурора.

 

 
 

СТЕЖТЕ ЗА ОПЕРАТИВНИМИ НОВИНАМИ У TELEGRAM ТА INSTAGRAM