Верховна Рада визнала Революцію гідності подією державотворення: в ОПЗЖ голосували проти (фото)

Під час пленарного засідання у четвер, 17 лютого, Верховна Рада визнала Революцію гідності ключовою подією державотворення України та визнала її виразником національної ідеї свободи. Це рішення підтримали 295 нардепів. Більшість тих, хто голосував “проти” — нардепи з “ОПЗЖ”.

У документі йдеться про те, що розслідування злочинів, скоєних під час Революції Гідності має бути завершене проведене ефективно. Винуватці мають постати перед судом та в ході справедливого та неупередженого процесу притягнуті до відповідальності.

«Україна заплатила надто високу ціну за звільнення від диктатури й свій цивілізаційний вибір — бути частиною Європи. Герої Небесної Сотні — українці та іноземці, віддали життя під час Революції Гідності, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України. Пам’ять про їхній героїчний чин є частиною історії національного державотворення», — йдеться у заяві.

Читайте також:   Хто такі контролери ЛКП "Львівелектротранс" та їх обов'язки (відео)

Парламент також зауважує, що трагічні події Революції Гідності, анексія Криму, а також збройна агресія Росії та окупація нею окремих районів Донецької та Луганської областей стались внаслідок політики Віктора Януковича та сформованого ним злочинного режиму, який діяв всупереч національним інтересам України.

Депутати хвилиною мовчання вшанували пам’ять тих, хто віддав життя під час трагічних подій зими 2013−2014 років.

Фото: Рада

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!