Від Львівщини подарували книгу “Справа Василя Стуса” бібліотекам Луганщини (фото)

За кошти обласного бюджету Львівщини закупили 3500 примірників книги Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса. Збірка документів з архіву колишнього КДБ УРСР». Про це сьогодні повідомили у пресслужбі Львівської ОДА.

Шість сотень примірників книги передадуть Луганській обласній держадміністрації. Решта книг поповнять бібліотечні фонди Львівщини.

Додамо, що “Справа Василя Стуса” — це збірка документів з архіву колишнього КДБ УРСР, редактора порталу «Історична правда», публіциста Вахтанга Кіпіані про кримінальну справу, життя і смерть українського поета-дисидента Василя Стуса.

Також книга відома судовим позовом скандального депутата від «Опозиційної платформи — За життя» Віктора Медведчука, який у вересні 2019 заявив, що просить суд заборонити книжку журналіста й історика Вахтанга Кіпіані про «Справа Василя Стуса», бо та містить «висловлювання, які не відповідають дійсності». Сам журналіст назвав позов тиском на свободу слова.

19 жовтня 2020 року Дарницький районний суд Києва частково задовольнив позов Медведчука. Суд зобов’язав Кіпіані і видавництво “Vivat” видалити з книжки із розділів «Кримінальна справа № 5. Книга життя і смерті Василя Стуса» та «Чи вбивав адвокат Медведчук поета Василя Стуса» інформацію про особу Медведчука.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!