Від сьогодні на дорогах України запрацювала автоматична фотовідеофіксація порушень дорожнього руху

95210010_3030132847081783_6173070840008015872_n
95210010_3030132847081783_6173070840008015872_n

На дорогах України від сьогодні, 1 червня, запрацювала система автоматичної фотовідеофіксації порушень дорожнього руху, на перших етапах якої фіксуватиметься тільки перевищення встановленої швидкості руху. Про це повідомив, у своєму «Telegram»-каналі, міністр інфраструктури Владислав Криклій.

«З 1 червня система автоматичної фотовідеофіксації порушень дорожнього руху розпочала роботу. На перших етапах фіксуватиметься тільки перевищення встановленої швидкості руху», — вказав міністр.

Він повідомив, що Міністерством інфраструктури для запуску проекту:


  • на дорогах Київської області встановлено 25 комплексів автоматичної фіксації (КАФ). Ще 20 камер працюють у столиці. Вони розміщені на ділянках, де фіксувалась концентрація ДТП. Ще 5 КАФів будуть встановлені у Львівській області. Всього у планах до кінця року — ще 220 КАФів;

  • закуплений центр обробки даних і облаштувані робочі місця;

  • доопрацьовано програмне забезпечення для обстежень щодо комплексної системи захисту інформації;

  • Укрпошта уклала договори, необхідні для доставки постанов про притягнення відповідальності порушникам.


«Ми працюємо також над розбудовою інфраструктури безпеки, запровадженням аудиту безпеки доріг та сучасних стандартів безпеки», — зауважив він.

Додамо, що у столиці камери уже розпочали роботу в столиці.

Адреси камер у Києві:
— вул. Олени Теліги, 39​;
— Набережне шосе, 4 (навпроти) Дніпровська набережна;
— перехрестя з вулицею Причальна вулиця Братиславська, 18;
— Чоколівський бульвар, 24;
— Північний міст (у напрямку лівого берегу) Північний міст (у напрямку правого берегу) Броварський проспект (м. Лівобережна) Броварський проспект/вул. Будівельників Південний міст (у напрямку лівого берегу) Південний міст (у напрямку правого берегу) проспект Героїв Сталінграда, 25;
— проспект Володимира Маяковського, 56;
— проспект Володимира Маяковського, 65;
— бульвар Дружби народів, 27;
— бульвар Дружби народів, 36;
— Столичне шосе, 58 в напрямку м. Києва Столичне шосе 58, в  напрямку м. Обухів Харківська площа / проспект Миколи Бажана Харківська площа / проспект Миколи Бажана.

Як додав заступник глави МВС Антон Геращенко, спочатку в автоматичному режимі будуть фіксуватися лише факти перевищення швидкості.

Поступово, вже цього року, система фіксуватиме й інші порушення ПДР — проїзд на заборонний сигнал регулювання дорожнього руху, порушення правил зупинки, стоянки, а також проїзд смугою для пасажирського транспорту, тротуарами чи пішохідними доріжками, виїзд на смугу зустрічного руху.

У МВС також роз’яснили, що фактом порушення є перевищення встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів більш ніж на 20 км/год.

Додамо, що розмір штрафу в разі перевищення швидкості руху більш ніж на 20 км/год, але не більше 50 км/год, становитиме 255 гривень. За перевищення більш ніж на 50 км/год — 510 грн.

Штраф необхідно буде сплатити упродовж 30 днів з дати набрання чинності відповідною постановою. Якщо його буде сплачено упродовж 10 банківських днів із моменту отримання постанови, розмір штрафу зменшиться на 50 %.

Якщо впродовж цього терміну штраф не сплачено, запускається механізм примусового стягнення. При цьому відкривається виконавче провадження — на транспортний засіб боржника та інше майно може бути накладено арешт. Стягується подвійна сума штрафу.

Фіксація порушення: як виноситься постанова та де можна дізнатися

За даними «УНІАН», постанова про притягнення до відповідальності за порушення ПДР може виноситися без участі особи, на яку складається, відправляється порушникові поштою протягом 3-х днів з дати винесення. Законної сили постанова набуває:
— з дня отримання;
— з дня відмови про отримання;
— з дня повернення поштового відправлення, якщо не було отримано надіслану постанову;
— якщо вручається прикордонником, то в день вручення.

Перевірити наявність зафіксованого правопорушення можна:
— з допомогою СМС-повідомлення або електронної пошти, якщо подано відповідну заяву в МВС;
— на офіційних веб-сайтах МВС або Нацполіції в мережі Інтернет;
— від листоноші, який доставляє постанову за місцем реєстрації правопорушника;
— від представників органів Державної прикордонної служби України, які вручають постанову при перетині кордону — іноземцям та особам без громадянства, які ввозили транспортний засіб на територію України, зареєстрований за її межами.

varta1.com.ua: Новини