Від сьогоднішнього дня за комунальні борги нараховуватимуть пеню

Опубліковано 1 Травня 2019 о 13:53

В Україні з 1 травня набувають чинності основні пункти прийнятого ще в кінці 2017 року закону про ЖКГ. Всі, починаючи з 20 травня, хто не встигне сплатити за комуналку, будуть отримувати пеню — 0,01 % від суми боргу за кожен день прострочення. Про це пишеТСН”.

З 1 травня українці можуть зіткнутися з такими новаціями, як пеня, штрафи, перевірки і навіть відключення.

“Якщо у вашому будинку є ОСББ або керуючий, грати за правилами легше. Договір з постачальником послуг від імені всіх мешканців підписує він. Або ж разом із сусідами ви вибираєте компанію і підписуєте колективний договір. І в цих відносинах з’являється чіткий поділ на “наше” і “не наше”. Труби в будинку — ваша відповідальність. За дірки і латання цих труб платите ви”, — йдеться  у сюжеті.

За все, що витече з них дорогою до вашої квартири, теж.

А ось комунікації, прокладені до будинку, обслуговують комунальники за свій рахунок.

З індивідуальним споживачем все інакше. Кожен власник квартири окремо укладає договір з водо-газо-електропостачальником. І якщо ви домовитеся з сусідами: за всі труби до крана у вашій квартирі відповідатиме постачальник.

І тут є кілька неприємних сюрпризів. Всі, хто, починаючи з 20 травня, не встигне заплатити за комуналку, будуть отримувати пеню 0,01 % від суми боргу за кожен день прострочення.

Тобто, якщо в платіжці за комуналку у вас 1000 гривень, то за місяць прострочення ви отримаєте символічну, порівняно з європейськими штрафами, пеню — 3 гривні.

Але враховуючи, що борг українців за комуналку станом на лютий — 69 мільярдів гривень, можна собі уявити, як ця сума збільшиться, якщо з кожного ще по кілька гривень зібрати.

Уникнути пені можна, якщо доведете, що зарплату затримують або держава несвоєчасно видала субсидію. Вам знайома ситуація, коли кілька сімей в будинку злісно не платять за комуналку місяцями, а то й роками? Все, що їм загрожувало, це позов у суд, куди вони звичайно могли не прийти. Ця практика і зараз залишається.

Боржникам будуть надсилати лист-попередження, на який ви впродовж 30 днів повинні якось відреагувати: погасити борг або укласти договір про реструктуризацію. Якщо проігноруєте — вас відключать від води та опалення.

Не до кінця зрозумілий лише механізм, як відключатимуть: поквартирно або страждатиме весь будинок. 

 

 

СТЕЖТЕ ЗА ОПЕРАТИВНИМИ НОВИНАМИ У TELEGRAM ТА INSTAGRAM