Від ускладнень, викликаних COVID-19 померло немовля на Прикарпатті

Від ускладнень, викликаних COVID-19, у Коломийському районі на Івано-Франківщині померла щойно народжена дівчинка. Про це пише  «Галка».

Як розповів директор Івано-Франківського обласного центру контролю і профілактики хвороб Руслан Савчук, на початку вересня 26-річна вагітна жінка мала проблеми із самопочуттям і звернулася у місцевий медзаклад.

Там їй зробили швидкий тест на COVID-19, який показав наявність хвороби, та скерували в обласний перинатальний центр.

Від госпіталізації у пологовий жінка відмовилася, і 11 вересня самостійно зробила ПЛР-тест у приватній лабораторії. Він виявився позитивним, та вагітна не звернулася до медиків, а лікувалася вдома.

Уже 16 вересня повторний ПЛР-тест у приватній лабораторії показав негативний результат. 18 вересня жінка поступила у коломийський пологовий та народила дівчинку.

Одразу після народження стан дитини різко погіршився, її перевели у реанімацію через важкі дихальні розлади та підключили до апарату штучної вентиляції легень. Та немовля померло цього ж дня. Діагноз — вроджена пневмонія, а посмертний аналіз показав наявність у немовля вірусу COVID-19.
За словами Руслана Савчука, в останні тижні коронавірус за симптомами дуже схожий до простуди і грипу, і тому хворі можуть помилково не надавати значення погіршенню самопочуття. Через це може бути втрачений важливий час для лікування хвороби. Тому при ознаках ГРВІ фахівець закликав прикарпатців одразу звертатися до медиків за консультацією і допомогою.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!