Військові можуть самостійно застосовувати техніку та озброєння, — Генштаб

Українські військові мають дозвіл відкривати вогонь у відповідь на агресію з боку окупантів.

Про це на брифінгу заявив заступник командувача ООС, керівник безпекової групи Тристоронньої контактної групи з питань мирного врегулювання на Донбасі генерал-майор Богдан Бондар, передає “УП”.

“Відповідно до розпорядження начальника Генштабу, головнокомандувача, командувача ОС і командирів бригад, дозволяється самостійно застосовувати техніку та озброєння в разі загрози життю або втрати території. Після цього не проводиться якихось каральних заходів, розбірок, тому що від цього залежить життя та здоров’я наших військовослужбовців, від цього залежить, у тому числі, моральний клімат у тих колективах, які виконують бойові завдання”, — сказав Бондар.

Нагадаємо, 7 червня, ворог обстріляв позиції ООС, поблизу Новолуганська, внаслідок чого загинуло двоє воїнів та 11 бійців отримали бойові травми та поранення різної важкості. У штабі підкреслили, що як тільки ворожа батарея виявила себе вогнем, об’єднаними силами було негайно застосовано вогневі засоби ураження у відповідь.

Раніше повідомлялось, що Кучма заявив про необхідність прописати в нових домовленостях про “режим тиші” у зоні збройного конфлікту норму “не стріляти у відповідь”. Пізніше Кучма пояснив, що умова “не стріляти” має стосуватися виключно “провокаційних обстрілів” з цивільних об’єктів.

СТЕЖТЕ ЗА ОПЕРАТИВНИМИ НОВИНАМИ У TELEGRAM