Вітольд Фокін хоче оголосити загальну амністію бойовиків та провести вибори

Вітольд Фокін вважає, що для врегулювання ситуації на Донбасі не треба іншою дорожньої карти, ніж Мінські домовленості. Про це інформує “Українське радіо”.

“Якщо стати на юридичні позиції, то Мінські домовленості тому й не називають договором або угодою, тому що це — не нормативно-правовий документ, це політичне рішення. Щось на зразок політичної доцільності. І, звичайно, зараз треба поряд з тим, що маємо виконувати Мінські домовленості, треба ще працювати над тим, щоб людям повернути повагу до України, любов до України”, — повідомив Фокін.

Великим досягненням нинішньої влади Вітольд Фокін назвиває режим тиші: “Що далі? Як написано в комплексних заходах із вирішення конфлікту на сході, треба почати по-справжньому розведення військ, не імітувати діяльність. А розводити по всьому фронту, треба відводити важку військову техніку, а далі — не можна розраховувати на мир навіть у віддаленій перспективі, якщо не оголосити загальну амністію”.

Фокін пояснив, як можна амністувати бойовиків, які катували та вбивали людей: “Як ви уявляєте вибіркову амністію? Очистили ми землю від окупантів, Донбас український і кордон взятий під контроль нашими прикордонниками. Як робити далі? Починати шукати злочинців серед військових? Їх близько 250–300 тисяч. Адже, ніде, ніяким чином я не казав, що треба помилувати злочинців, які ґвалтували, вбивали, знущалися, помилувати садистів, які фотографували свої злочини. Звичайно, ні. І у моєму виступі так і написано: “Було багато злочинів, які мають бути розслідувані, і винні мають понести кару, але сьогодні, щоб припинити війну — моя позиція — не держави, не ТКГ, а моя особиста — треба оголосити загальну амністію, провести вибори, вирішити питання особливого статусу окремих районів Донбасу, а краще всього Донбасу”.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!