Власники авто на єврономерах перекрили центр Києва і висунули умови нардепам (ФОТО, ВІДЕО)

У Києві, 15 травня, власники авто на єврономерах частково перекрили рух на вул. Грушевського. Вони вимагають продовження пільгового періоду для розмитнення своїх автомобілів, який повинен закінчитися 22 травня. Про це сьогодні повідомив “Обозреватель”.

Організаторами акції виступили “Авто Євро Сила”, повідомили в “Telegram”-каналі Патрульної поліції Києва. Через мітинг, проїзд в центрі столиці сильно ускладнився.

“У зв’язку з проведенням акції учасниками АЄС на вул. Грушевського (на ділянці дороги від перехрестя з провулком Виноградний до Кабміну) рух здійснюється однією смугою в кожному напрямку”, — уточнили правоохоронці.

Фото: “Обозреватель”Вони підкреслили, що мітингувальники заблокували всі інші смуги, через що виник затор.

Частина мітингувальників зібралася біля парламенту.

Учасники протесту почали збиратися ще з 7 ранку. У спільноті АЄС заявили, що планують мітингувати два дні: 15 і 16 травня.

Фото: “Обозреватель”

На думку власників авто на єврономерах, їм дали занадто мало часу для розмитнення. Як відомо, з 22 травня поліція зможе отримувати інформацію з бази даних митної служби і перевіряти, чи не порушив водій на єврономерах терміни перебування в країні.

З цього дня можна буде накладати такі штрафи:
— за водіння авто на єврономерах — 8500 грн;
— повторне протягом року водіння “євробляхи” — 17 000 грн і заборона на водіння впродовж року;

  • якщо затримав розмитнення на термін до 1 доби — 170 грн;
  • від 1 до 10 діб — 340 грн;
  • від 10 до 20 діб — 8500 грн;
  • від 20 до 30 діб — 85 000 грн;
  • від 30 діб — 170 000 грн.

Також власники авто на єврономерах позбавляться права займатися комерційною діяльністю, наприклад, працювати в службах таксі. 8 листопада 2018 року Верховна Рада підтримала нові правила розмитнення автомобілів із європейською реєстрацією в Україні. Закон передбачає введення базових ставок для автомобілів залежно від типу двигуна і його обсягу. Так, для бензинових двигунів об’ємом до 3000 і більше 3000 куб. см вводяться базові ставки відповідно €50 і €100. Для дизельних двигунів об’ємом до 3500 і більше 3500 куб. см — €75 і €150.

Також Рада ввела великі штрафи за порушення правил ввезення таких автомобілів на територію України. Власники авто на єврономерах не згодні з низкою положень цих законів, через що в багатьох регіонах України проходили акції протесту.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!