Всеукраїнський марафон «Від Карпат до Маріуполя» у Львові: ветеран АТО на хендбайку мріє перетнути Україну (ФОТО)

Сьогодні, 10 серпня, завітав до Львова Сергій Салій, учасник АТО, який на хендбайку влаштував всеукраїнський пробіг учасника бойових дій під назвою «Від Карпат до Маріуполя». Пробіг має об’єднавчу мету, а присвятили його 30-ій Незалежності України. Про це повідомили у пресслужбі ЛОДА.

Сам пробіг розпочався напередодні з Ужгорода. Далі ветеран АТО із командою вирушили до Мукачева, а сьогодні

вшанував полеглих захисників України на Личаківському кладовищі у Львові.

«Він життям ризикував, щоб об’єднати країну на полі бою, а тепер продовжує це робити під час пробігу на хендбайку — такі вони, незламні українські воїни! Доброволець Сергій Салій погодився взяти участь у пробігу на хендбайку «Від Карпат до Маріуполя”. У 2015-у він отримав поранення під час бойового завдання біля Щастя. Після лікування та реабілітації чоловік отримав інвалідність та пересувається на інвалідному візку. Пану Сергію 60, але його бойовий козацький дух не зменшився ні на йоту», — сказав очільник області, Максим Козицький.

Як розповів Сергій Салій, аби розпочати пробіг, спершу йому знадобилось фізично підготуватись до марафону Україною.

«У нас єдина країна, тому не варто говорити окремо про Схід і Захід. Цей проєкт — народний, він об’єднує однодумців з усіх куточків України, які готові до змін. До такої ініціативи я підійшов з ентузіазмом і почав готуватися до пробігу завчасно, ще коли проходив реабілітацію в Харкові», — розповів ветеран.

Загалом, пан Салій планує відвідати ще вісім міст країни. У його планах також Рівне, Житомир, Київ, Полтава, Дніпро, Запоріжжя та Маріуполь. Під час заїзду в кожному місті передбачили відвідати місця бойової слави та покласти квіти до меморіалів Захисників України.

Торік Сергій Салій звернувся до Асоціації інвалідів АТО, щоб йому допомогли придбати хендбайк — це велосипед з ручним приводом. Доставили його з Німеччини.

«Механізм хендбайку складний. Його виготовляють індивідуально під характеристики людини. А перевага його однозначно в тому, що він дає усім, хто має інвалідність бути мобільними. Наприклад, я можу заїхати в будь-який магазин чи установу, а це дуже зручно», — додав Сергій Салій.

За словами голови асоціації інвалідів АТО Сергія Тріскача, на купівлю хендбайку для воїна кошти жертвували українці з різних кінців світу, зокрема долучилась австралійська діаспора. А нещодавно останню значну суму для купівлі велосипеду виділив меценат, соціально-відповідальний підприємець родом з Горлівки, Алексей Мазниченко.

До організації пробігу може долучитися кожен.
ПриватБанк, р/р 5168 7422 3942 2417
Салій Сергій Васильович

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!