Вибори чесні, виборча кампанія брудна: міжнародні спостерігачі про Україну

Німецька політик, депутатка Європейського парламенту від партії “Зелених” Ребекка Гармс спостерігала за перебігом першого туру президентських виборів в Одесі. Відтак, міжнародні спостерігачі вважають процес голосування у першому турі президентських виборів в Україні прозорим та чесним, однак виборчу кампанію називають брудною. Про це євродепутатка розповіла «Укрінформу».

«Попри питання до кампанії, ми дійшли висновку, що день голосування був добре організований, результати першого туру визнані міжнародними спостерігачами. Добре працювали дільниці, професійно та прозоро. Так що результати ніхто не може поставити під сумнів», — сказала Гармс.

Однак, зазначила, що ця виборча кампанія багато у чому заслуговує на критику. «Взяти хоча б несправедливий (нерівний) доступ до ЗМІ. Або зловживання впливом та громадськими коштами. Ще не дана оцінка тому, що насправді означає те, коли актор у телевізійному серіалі має дуже особливий доступ до аудиторії, до виборців. Кампанії, в яких конкурують представники політсил, що давно присутні на політичній арені, та чинної влади, дійсно брудні й спрямовані на те, щоби дискредитувати учасників», — зауважила Ребекка Гармс.

Депутатка Європарламенту також сказала, що поки не може коментувати результати першого туру. Однак, сказала, що старим політичним елітам є над чим подумати: «Коли українці оберуть нового президента, і це станеться у ході нормального демократичного процесу, тоді це буде людина, з якою нам потрібно буде співпрацювати. Вважаю, що керівництво старих політичних еліт і ті, хто в цих перегонах програв, мають подумати над тим, що вони зробили не так».

Нагадаємо, голова делегації Європейського парламенту Даріуш Розаті заявив, що дезінформація та фейки у ЗМІ — один з мінусів першого туру виборів.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!