На сайті поліції Рівненщини з’явилось повідомлення про викид радіоактивних речовин на Рівненській АЕС

У Вараші вводиться режим надзвичайної ситуації і проводиться евакуація жителів. Про це повідомили у поліції Рівненської області.

Цікаво, що інші джерела не підтверджують цієї інформації. Однак, на офіційному сайті поліції Рівненщини та на сайті міської радитака інформація є (про що свідчать скріни).

 

Так, зазначають у поліції, у зв’язку з викидом радіоактивних речовин на 3-му енергоблоці Рівненської АЕС в місті Вараш введений режим надзвичайної ситуації і проводиться добровільна евакуація жителів 30-кілометрової зони навколо АЕС.

За повідомленням міської ради Варашу, 23 вересня в ході проведення планових антитерористичних навчань (у рамках вчення “Rapid Trident–2020”, підрозділ 95-ї окремий десантно-штурмової бригади) на 3-му енергоблоці Рівненської АЕС відбулося короткочасне знеструмлення станції , в тому числі відмова резервних джерел електропостачання. Це призвело до викиду радіоактивних речовин (може складати до 10 % від викидів при аварії на Чорнобильській АЕС) в навколишнє середовище, в тому числі витоку теплоносія першого контуру реакторної установки в річку Стир.

Читайте також:   Суд обрав запобіжний захід ліснику, який отримував «хабарі» за сприяння нелегальній вирубці

Хмара з радіоактивними опадами поширюється переважно в північному та північно-західному напрямках.

Вараська міська рада прийняла рішення про введення режиму надзвичайної ситуації по всій території району та проведенні добровільної евакуації жителів 30-кілометрової зони навколо АЕС.

За фактом умисного пошкодження майна слідчі Вараського відділення поліції розпочали досудове розслідування. Тривають першочергові розшукові заходи щодо встановлення осіб, причетних до скоєного злочину.

Пізніше з’явилась інформація, що сайт поліції зламали хакери. 

На Рівненській АЕС заявили, що все справно працює.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!