Як не потрапити в «пастку» шахраїв

385043444
385043444

Майже щодня в поліцію звертаються громадяни, які потрапили в «пастку» шахраїв. Що тільки не придумують зловмисники, аби виманити гроші в чесних громадян.  Про це повідомляє Жовківське відділення поліції ГУНП.


Поширеним видом шахрайства є те, що зловмисники телефонують на мобільний телефон та представляються працівниками відділення банку і повідомляють про те, що в системі стався збій, або пропонують підключити різного роду послуги, для їхньої ж безпеки. Для цього пропонують повідомити особисті дані, які прийдуть смс-повідомленням. За допомогою алгоритму символів злочинці знімають кошти з рахунків за допомогою послуги «операція без картки». Такі випадки стаються все частіше. 


Ще одним видом шахрайства є телефонні дзвінки літнім людям на домашній або мобільний телефон, представляючись працівниками поліції повідомляють про те, що з їхньою близькою людиною трапилась біда. Наприклад, що син потрапив у дорожньо-транспортну пригоду, винен у ній і, щоб уникнути покарання, терміново потрібна велика сума грошей. Від хвилювання дідусі чи бабусі переводять всі свої заощадження на повідомлений їм рахунок. Щоб не стати жертвою, обов’язково необхідно переконатись що близькі Вам люди перебувають у безпеці.


Дотримуйтеся кількох простих порад, аби не стати жертвою злочинців.


Не впускайте в дім незнайомих людей, які називають себе працівниками різноманітних служб та організацій і пропонують свої послуги. Пам'ятайте, що всі платежі Ви можете здійснювати через каси, а не віддавати гроші будь-кому в руки. Вимагайте пред'явити документи чи вказати свій службовий телефон. Передзвоніть за даним номером та дізнайтеся, чи там справді є такий працівник та мету його візиту.

Кожен самотній пенсіонер повинен мати телефони комунальних, соціальних служб, центрів для одиноких громадян похилого віку на видному місці.

Не користуйтеся послугами незнайомців на вулиці, коли Вам пропонують швидкий заробіток, розіграш побутової техніки від фірми, якої не існує, миттєвий виграш у лотерею. Не заводьте розмову з незнайомцями, як би вони не називалися : ворожками, ясновидцями чи цілителями. На будь --які питання, навіть найбезневинніші, не відповідайте, просто проходьте не звертаючи уваги. Аферисту, який має дар гіпнозу, треба лише зупинити Вас «на хвилинку» розпочати під будь-яким приводом розмову, а вже далі перехожий і не з чується як зніме з себе золоті прикраси та ще й винесе з домівки всі заощадження.


У дні отримання пенсій чи інших платежів намагайтеся відвідувати поштове відділення, банк разом з родичами чи людьми, яким Ви довіряєте.


Надмірна довірливість - наш перший ворог, який працює на руку шахраям. У багатьох випадках величезних втрат могло б не бути, якби самі громадяни проявляли хоча б трішки обережності. 

Трапляються випадки коли особи ромської національності під приводом продажі або скупки товарів, а також так би мовити «ворожіння», зняття «порчі» відвідують домівки громадян і користуючись довірливістю останніх видурюють коштовності і гроші. Не підготовлені до такої психологічної атаки потерпілі віддають з дому золоті речі, великі суми грошей. Єдиний порятунок - не довіряти незнайомим людям, не вступати з ними в будь-який контакт.

varta1.com.ua: Новини