Як не стати жертвою шахраїв, купуючи товари через інтернет — поради від поліції Львівщини

Завдяки послугам онлайн-продавців, ми можемо придбати товар, не покидаючи своєї домівки, що дуже зручно в умовах карантинних обмежень. Водночас, здійснюючи розрахунки з незнайомими людьми, ми ризикуємо  залишитись як без коштів, так і без покупок.

Поліція Львівщини наводить декілька простих правил, як правильно робити замовлення в мережі і не потрапити в халепу.

Користуйтеся послугами лише відомих та перевірених інтернет-магазинів, ознайомлюйтесь з відгуками інших покупців на відкритих форумах, радять у поліції.

Окрім того, поліцейські дали такі поради:

  • Якщо при натисканні на запропоноване посилання відразу з’являється   переадресація на іншу сторінку, ймовірно,  цей сайт зламано,  або він містить шкідливе  програмне забезпечення, відтак, таким краще не користуватися.
  • Будьте обережними, якщо ім’я та прізвище особи, що пропонує товар, відсутні або схожі на фейкові; якщо продавець пропонує контактувати тільки через e-mail чи миттєві повідомлення; якщо оголошення складено з граматичними помилками і не містить фото товару.    
  • Якщо вартість товару занадто низька, порівняно з аналогічними пропозиціями, то від такої краще відмовитись. В такий спосіб замість очікуваного брендового товару Вам можуть надіслати дешеву копію.
  • Пам’ятайте, що найнадійніший спосіб оплати за онлайн-покупки — це післяплата при отриманні товару в поштовому відділенні, при якій ви маєте можливість перевірити якість та ідентичність покупки. Не погоджуйтесь на повну передоплату. Однак, якщо це сталося — ніколи не повідомляйте незнайомим особам  інформацію, відмінну від ПІБ та номера картки, зокрема — термін дії банківської картки, CVV2 чи PIN-код.
  • У випадку, якщо ви все-таки стали жертвою шахраїв, негайно звертайтесь у найближче відділення поліції, адже шахрайство — це кримінальне правопорушення, передбачене ст. 190 Кримінального кодексу України.

“Будьте обачними, вдалих покупок  та веселих свят!” — кажуть у поліції.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!