Як уникнути змії - мешканцям Львівщини нагадують про правила поведінки на відпочинку

500px-Hugorme
500px-Hugorme

Значно почастішали випадки зміїної агресії - як ми уже повідомляли, лише за одну добу на Львівщині зафіксовано кілька таких інцидентів (до Сколівської ЦРЛ упродовж дня 21 червня в стані середнього ступеня важкості госпіталізовано 4-х осіб, одна з яких - дитина). Відтак, легше запобігти укусу, ніж лікувати його наслідки. Тож, аби не стати жертвою отруйних плазунів, потрібно дотримуватися простих правил безпеки на природі. Про це нагадує прес-служба ЛОДА.

Відомо, що найбільш активними гадюки є саме в спеку. В сонячну погоду вони завзято метушаться: мігрують, полюють,«засмагають» - холоднокровні за природою плазуни дуже люблять «поніжитися» на сонечку. Тому саме в таку пору й трапляються часті больові контакти між тваринами та людьми.

Всього від початку року у Львівській області через укуси змій госпіталізували 19 осіб, із них - три дитини. Найбільше випадків зафіксовано у Сколівському районі – 12 випадків, також є постраждалі від укусів змій у Мостиському районі-3, Самбірському районі -1, Городоцькому районі -1, Жидачівському районі -1 та у Перемишлянському районі -1 випадок.

Аби не стати жертвою змії, йдучи до лісу чи у місцевість, де можуть перебувати змії, потрібно взяти відповідне взуття та одяг. Варто одягти вільні штани із цупкої тканини, оскільки у випадку, якщо змія прокусить штани, то вона не зачепить шкіру. Взуття обов’язково повинно бути високим, аби  прикривало оголені ділянки на нозі.

Варто мати із собою палицю, щоб нею у ділянках, де є густі кущі, пошарудіти та перевірити, чи немає небезпеки. Зазвичай змії першими не атакують, вони нападають лише у випадку, коли відчувають загрозу. Тому палкою можна їх попередньо наполохати, тим самим запобігаючи небезпеці безпосередньої зустрічі.

Якщо ж побачили змію, то у жодному разі не намагайтеся зачепити (відкинути) її рукою чи ногою! Краще просто обійти плазуна або ж відкинути його палицею, але в жодному разі не чіпати руками.

У випадку, якщо вкусила змія необхідно одразу звернутись за медичною допомогою, адже укус може мати важкі прояви та серйозні наслідки. Після отруйного укусу в людини з’являється слабкість, головний біль, задишка, запаморочення, набряк тканин та запалення лімфатичних вузлів. Також може сильно знижуватися артеріальний тиск.

До приїзду лікарів необхідно надати першу медичну допомогу потерпілому:

•        охолодити місце укусу і намагатися поменше рухатись, адже від жвавих рухів кровообіг збільшується, чим пришвидшується поширення отрути в організмі;

•        ділянку укусу потрібно зафіксувати нерухомо;

•        при укусі змії постраждалому необхідно споживати якомога більше рідини;

•        не варто додатково обробляти рану;

•        не потрібно припікати рану;

•        не потрібно накладати джгут;

•        не вживати алкоголю;

•        не можна висмоктувати отруту: таким чином вірогідність зараження збільшується, до того ж небезпеці піддається й людина, у якої отрута опинилась у роті. Відсмоктувати отруту можна тільки у тому випадку, якщо у найближчі години неможливо отримати медичну допомогу.

Потерпілого від укусу змії потрібно якнайшвидше доставити до лікарні, де медики зможуть надати йому кваліфіковану допомогу.

 

varta1.com.ua: Новини