Як виїхати за кордон з дитиною без дозволу боржника за сплатою аліментів: правила

У період відпусток та літніх канікул, батькам нагадують про можливість виїзду з дитиною без дозволу боржника за сплатою аліментів. Про це інформує прес-служба ЛОДА.

Отже, на термін до 1 місяця і більше можна виїхати з дитиною за кордон без дозволу боржника у випадку:

  • якщо заборгованість сягає понад 4 місяці або понад 3 місяці дитині з інвалідністю чи тяжкою хворобою.

Що для цього необхідно:

  • отримати довідку про наявність у другого з батьків заборгованості по сплаті аліментів у державного чи приватного виконавця за місцем виконання рішення про стягнення аліментів;
  • на кордоні пред’явити довідку про наявність у другого з батьків заборгованості;
  • понад 4 місяці або понад 3 місяці+ документ, що підтверджує тяжку хворобу або інвалідність дитини.

Нагадуємо, що, відповідно до затверджених змін, той з батьків, який проживає з дитиною, може самостійно вирішувати питання про тимчасовий виїзд дитини за кордон за наявності заборгованості зі сплати аліментів іншого з батьків більше від 4 місяців.

При цьому законопроект передбачає можливість виїзду дитини за кордон строком до 1 місяця з тим із батьків, з ким проживає дитина, не лише на лікування, навчання і відпочинок, але й з метою її участі в дитячих змаганнях, фестивалях, учнівських олімпіадах та конкурсах за кордоном, у тому числі в складі організованої групи дітей.

Таким чином одиноким батькам, з якими проживають діти, не потрібно отримувати нотаріальний дозвіл, чим часто користувалися батьки-боржники і шантажували колишніх дружину чи чоловіка, вимагаючи відмовитися від аліментів.

загрузка...

СТЕЖТЕ ЗА ОПЕРАТИВНИМИ НОВИНАМИ У TELEGRAM