Як зароджувався та з чого створений один з найекзотичніших аеропортів у світі (фото)

У зимовий період любителі моря та спеки подорожують у теплі екзотичні країни. Домініканська Республіка одна з тих країн у якій, впродовж року триває літо! Та не лише теплим кліматом може здивувати Домінікана, а ще й одним з унікальних аеропортів під назвою Punta Cana International Airport.

Сьогодні ми розкажемо як зароджувався аеропорт, та що передувало створенню ексклюзивного летовища, одного з кращих туристичних місць під назвою “Punta Cana”!

Фото: Юрій Танчин

Розпочалось все з того, що у 1969 році група американських інвесторів на чолі з Ted Kheel придбала 30 квадратних миль не забудованої землі, що простягалася вздовж східного узбережжя Домініканської Республіки в провінції Ла Альтаграсія. Тогочасні землі були здебільшого непрохідними джунглями та чагарниками без під’їзних шляхів, проте з найяскравішими на острові пляжами з білими пісками та кришталево чистою водою.

Декілька років потому домініканський підприємець Frank Rainieri приєднався до групи інвесторів зі своїм баченням створення курортної зони, надаючи гостям можливість відпустки світового рівня.

У той час, коли корінні жителі називали місцевість Путна Боррахон (П’ятничний Пункт), Френк Райнері вирішив перейменувати її в Punta Cana, на честь віялоподібного листя пальми кани, що росте в цих краях.

Архівне фото з відкритих джерел, 1971

У 1971 році розпочалась розробка ділянки. Перший невеликий готель під назвою “Punta Cana”, налічував 10 двокімнатних вілл, клубний будинок, приміщення для службовців, електростанцію та основну злітно-посадкову смугу для літаків. На повну потужність готель міг приймати до 40 гостей. Хоча ніколи готель не був завантажений на всі 100 %, він продемонстрував великий потенціал і вже у 1978 році французька готельна компанія викупила землю та розпочала будівництво першого готелю на 350 номерів.

На даний час у регіоні існує понад 60 курортів.

Тим не менш регіон все ще був ізольований. Тоді потрібно було подорожувати чотири години, щоб дістатися до найближчого аеропорту, розташованого в місці Санто-Домінго. Це і призвело до будівництва Міжнародного Аеропорту Пунта Кани.

Читайте також:   У Львові відкрили оглядовий майданчик Ратуші

Після восьмирічних погоджень з трьома різними урядами був отриманий дозвіл на будівництво. Однією з головних задач було створенням злітно-посадкової смуги аеропорту, яка повинна була приймати великі дальномагістральні лайнери того часу.

Архівне фото з відкритих джерел, 1984р

Вже у 1984 році в аеропорту було урочисто відкритий перший міжнародний рейс, що прибув з Сан-Хуани, Пуерто-Ріко.

Архівне фото з відкритих джерел, 1984р

За перший рік роботи, аеропортом встигли скористалося 2976 пасажирів, а вже у 2012 році аеропорт отримав пасажиропотік у понад чотири мільйони осіб. По об’єму обслуговування пасажирських перевезень, летовище займає третє місце серед країн Карибського басейну.

Головною унікальністю аеропорту є дизайнерське та архітектурне оформлення. Термінали збудовані в традиційному карибському стилі та облаштовані зеленими пальмовими насадження по периметру.

Фото: Юрій Танчин

Проте справжньою родзинкою є декоративний дах, створений з пальмового листя, яке передає колорит екзотичної країни.

Фото: Юрій Танчин

Комплект аеропорту складається з декількох терміналів:

Термінал А — обслуговує міжнародні рейси;

Термінал В — новий міжнародний термінал збудований у 2014, здатний обслуговувати 2 мільйони пасажирів на рік.

VIP — знаходиться в південній частині та має окремий вихід та свою стоянку для літальних апаратів.

FBO-термінал який займається обслуговуванням бізнес-авіації.

Національний — збудований для обслуговування внутрішніх рейсів по країні.

Фото: Юрій Танчин

“Пунта Кана” вносить значний вклад у розвиток Домінікани і є одним з найближчих транспортних вузлів країни по прибуттю туристів. Тому внаслідок постійного приросту пасажирів та авіарейсів, керівництво задумалось над побудовою другої злітно-посадкової смуги.

Фото: Юрій Танчин

Вже в кінці літа 2009 року розпочались активні роботи по проектуванню та будівництві нової смуги, здатної приймати літаки типу “Airbus- A380”.

Фото: Юрій Танчин

Нещодавно авіакомпанія “AzurAir Ukraine” відкрила рейс “Київ–Пунта Кана”. Тож тепер і на власні очі українські туристи зможуть побачити ексклюзивний аеропорт та мальовничі курорти Домініканської Республіки.

Фото: Юрій Танчин

Автор: Юрій Танчин

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!

 

 

 

%d bloggers like this: