Ярослав Дубневич після оголошення підозри переписав фірму на сина

Після оголошення підозри, 31 жовтня, народний депутат Ярослав Дубневич переписав підконтрольну йому фірму ТОВ «Агропромислове підприємство «Львівське» на свого сина Юрія. Водночас, ця компанія є засновником «Коропорації КРТ», яка фігурує у кримінальному провадженні. Про це пише “Громадське”.

Про це, під час розгляду апеляційної скарги адвокатів Дубневича, повідомив прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Віталій Пономаренко.

До 31 жовтня в реєстрі серед власників компанії був сам Ярослав Дубневич, його брат Богдан та племінник.

Такі дії депутата прокурор оцінив, як перешкоджання кримінальному провадженню іншим чином, щоб на фірму не могли накласти арешт.

Колишній нардеп пояснив, що переоформлення відбулось давно, це «не робиться за один день».

Дубневич додав, що перебував 31 жовтня на засіданні парламенту, а 30 жовтня — на комітеті.

За даними слідства, у 2015–2017 роках, Ярослав Дубневич сприяв тому, щоб Укрзалізниця виділила понад 500 мільйонів гривень на закупівлю стрілочної продукції у пов’язаного з ним підприємства «Дніпровський стрілочний завод».

Також, у якості компаній-посередників, він залучив підконтрольні йому фірми, серед яких і «Корпорація КРТ», яка завищила ціну на продукцію на 20 %. За даними слідства, результатом цієї схеми стали збитки завдані державі у розмірі понад 93 мільйони гривень.

Нагадаємо, 31 жовтня, Верховна Рада зняла депутатську недоторканність з Дубневича та дала згоду на обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Депутату оголосили про підозру у розтраті понад 93 мільйонів гривень шляхом зловживання службовим становищем. У разі доведення вини Дубневичу загрожує від 7 до 12 років позбавлення волі. Уже, 2 листопада, Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дубневичу — застава у 100 мільйонів гривень, тим самим відхиливши клопотання прокуратури про взяття під варту на два місяці. Дубневич заявив, що «не знає де знайде 100 мільйонів». 

Вчора, 7 листопада, Апеляційний суд змінив запобіжний захід Ярославу Дубневичу з застави у 100 мільйонів гривень на арешт з альтернативою застави у 90 мільйонів гривень.

Додамо, що Ярославу Дубневичу інкримінують 191 статтю Кримінального кодексу (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем). У разі доведення вини, йому загрожує від 7 до 12 років позбавлення волі.

 

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!