ЄС призупинив імпорт курятини з України через спалах пташиного грипу

Європейський Союз тимчасово призупинив імпорт української курятини через побоювання у зв’язку зі спалахом пташиного грипу на території України.

Про це повідомила Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів і захисту споживачів.

“Згідно з оперативним повідомленням, яке надійшло вчора ввечері від Європейської комісії, тимчасово припинено ввезення з України на територію ЄС м’яса птиці, м’ясної продукції з птиці й термічно необроблених продуктів з птиці. При цьому яйця та яєчна продукція під ці обмеження не підпадають”, — йдеться в повідомленні.

Як зазначили у відомстві, Україна відповідно до міжнародних зобов’язань як член Всесвітньої торгової організації (СОТ) та Всесвітньої організації охорони здоров’я тварин (МЕБ) невідкладно, на випередження повідомила своїх міжнародних торговельних партнерів про виявлення випадку грипу птиці.

Тпеож українські заходи з контролю та ліквідації пташиного грипу визнані еквівалентними тим, які здійснюються країнами-членами ЄС.

“Враховуючи звіти численних місій з оцінки еквівалентності, результати переговорів і попередніх домовленостей, зазначене рішення ЄС є приголомшливо несподіваним для української сторони”, — зазначили в Держпродспоживслужбі.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!