Євген Кравцов обіцяє євроколію до станції Скнилів

“3,5 години до Кракова + зі Львова у Європу швидкісними поїздами. Знаю, що про це кажуть останні років 10. Але ми зробимо це за рік. Не анонсував заздалегідь, але сьогодні особисто переконався, що проект, який поки був лише на папері – може стати реальним. Що хочемо? За рік ми можемо збудувати від державного кордону до станції Скнилів євроколію”, — пише голова правління ПАТ “Укрзалізниця” Євген Кравцов, на свої сторінці у “Facebook”.

“Скнилів розташована у Львові. Від вокзалу — відстань 5,5 км, від Міжнародного аеропорту «Львів» — 3 км та автостанції — 1 км. Розташування чудове. Тобто через рік українці зможуть отримати пряме швидкісне сполучення зі Львова до Кракова, Праги, Відня. До того ж, між Скниловом, аеропортом і львівським залізничним вокзалом плануємо запустити ще й експрес для комфорту пасажирів. Чому Скнилів? Таким чином уникнемо перевантаження станції Львів, через яку прямують фактично усі внутрішньодержавні поїзди. Певен, що це буде найбільший інфраструктурний проект на заході Украіни. Для Укрзалізниці це абсолютно реально і буде мати надзвичайний соціальний ефект”, — йдеться у повідомленні.

За словами депутата Львівської міської ради Ігора Зінкевича, проект «євроколії» до Львова надзвичайно важливий не тільки для самого міста, а й для всієї України. “Створення вокзалу« євроколії»” у Львові забезпечить зручну пересадку з поїздів, які курсують усередині України на потяги міжнародного сполучення, які курсують по європейській колії. Станція «Скнилів» дійсно зручно розташована — неподалік густонаселений район в південній частині міста, є досить розвинена інфраструктура в напрямку ще одного густонаселеного мікрорайону — Сихова. Вже є тролейбусна лінія, яка дозволить запустити сюди електротранспорт. Я вже піднімав питання покращення сполучення зі станцією «Скнилів» перед владою міста — зупинку поїздів закарпатського напрямки тут можна організувати і зараз. Якщо будуть реалізовані плани «євроколії», то тут може з’явиться новий великий вокзал», — каже Ігор Зінкевич.

Депутат також нагадує, що існує ще один проект «євроколії» до Львова — це перешивання нині малодействующей лінії “Рава-Руська–Жовква–Львів” під поєднану українську і європейську колію. У разі реалізації цього проекту зі Львова з’явиться повідомлення в напрямку Варшави і Берліна через Люблін. У цьому проекті вокзал «євроколії» мав би з’явиться в передмісті Львова Брюховичах. «Як депутат, обраний у Львові, я б хотів, щоб були реалізовані обидва проекти«євроколії»: і через Мостиська, і через Раву-Руську. Це забезпечить нашій «Укрзалізниці» реальну інтеграцію пасажирського сполучення з європейськими залізницями. Для Львова це не тільки створення логістичного хаба, а й нові робочі місця для вісококваліфіцірованого персоналу, який буде обслуговувати «європоїзди» у Львові», — резюмує Ігор Зінкевич.

Фото: з допису Євгена Кравцова на “Facebook”

.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!